• Obiekty Handlowe i przemysłowe
 • Public buildings

Starostwo Powiatowe w Żarach – podbicie fundamentów w ośrodku szkolno-wychowawczym w Lubsku. Iniekcje gepolimerowe

OBIEKT: Specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy w Lubsku zmagał się z problemem osiadania fundamentów. Grunt gliniasty pod budynkiem na skutek intensywnej suszy i obniżenia wody gruntowej zmniejszył swoją objętość, doprowadzając do intensywnego spękania części konstrukcji budynku.   WYZWANIE: Kompleksowe prace naprawcze wzmocnienia gruntu połączone zostały z wymianą części instalacji sanitarnej obiektu oraz zszywaniem intensywnie spękanej konstrukcji. Prace […]

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Uszczelnienie studzienki kanalizacyjnej za pomocą iniekcji geopolimerowych

OBIEKT: Zamawiającym była firma Mrozek Sp. z o.o. wykonująca różnego rodzaju podziemne instalacje. W tym przypadku problemem było wypychanie gruntu do wnętrza studni. Podczas prac związanych z przeciskaniem przewodu doszło do rozszczelnienia pomiędzy kręgami studni a nowo budowaną rurą i z tego powodu wraz z wodą gruntową do studni dostało się ok 1m3 gruntu. WYZWANIE: […]

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe

PKP Energetyka – podstacja transformatorowa w Majewie. Wzmocnienie transformatorowni w technologii geopolimerów.

OBIEKT: Podstacja transformatorowa w Majewie od wielu lat borykała się z problemami osiadania. Sam obiekt jest kluczowym dla zasilania w energię odcinka linii Warszawa – Gdańsk. Z powodu strategicznego znaczenia stacji roboty naprawcze trzeba było wykonać w sposób umożliwiający pracę obiektu. WYZWANIE: Po wykonaniu geotechnicznych prac badawczych okazało się, że zarówno pod posadzką jak i […]

 • Aktualności
 • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Klawiszowanie płyt posadzki w hali produkcyjno-magazynowej. Naprawa iniekcjami.

Klient borykał się z klawiszowaniem płyt posadzki podczas ruchu ciężkich wózków widłowych. Efekt klawiszowania znacząco utrudniał poruszanie się pojazdów w obiekcie i stanowił znaczący problem w transporcie ciężkich elementów. Bez podjęcia odpowiednich kroków zaradczych sytuacja mogłaby się jeszcze pogorszyć prowadząc do pękania płyt posadzki oraz dalszej degradacji dylatacji. Kolejnym problemem dla najemcy było nadmierne zużycie podwozi wózków, ze względu na ciągłe uderzenie kołami o wystające płyty.

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Podniesienie i wyrównanie opadającej posadzki w sklepie Lewiatan

Sklep spożywczo – przemysłowy Lewiatan w Kamionce. Właściciel borykał się z problemem osiadającej posadzki na zapleczu sklepu oraz na sali sprzedażowej. Całkowita powierzchnia naprawy to 220 m2. Naszym głównym zadaniem było podniesienie i wyrównanie osiadającej posadzki, która leżała na mocnym nasypie. Na magazynie w najgorszym miejscu osiadanie wynosiło nawet 7-8 cm.

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe
 • Public buildings

Wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej w Poznaniu

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im Aliny Pieńkowskiej w Poznaniu. Placówka świadczy kompleksowe usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych. Wyzwaniem w tym przypadku, było wzmocnienie iniekcjami geopolimerowymi nasypów niebudowlanych, umożliwiające kontynuowanie prac wykończeniowych.

 • Historical
 • Obiekty Handlowe i przemysłowe
 • Public buildings

Zabytkowa kamienica na Mariensztacie – wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów

Zabytkowa kamienica Leopolda Jarzyny z 1914 roku przy ulicy Krzywopobocznej w Warszawie. Obiekt stanowi część zabudowy rynku Mariensztat w zabytkowej części Warszawy.Z powodu bardzo silnego i dynamicznego napływu wód gruntowych oraz z powodu nasypów organicznych, wiele znajdujących się tutaj obiektów ma poważne problemy z osiadaniem i pękaniem.

 • Historical
 • Public buildings

Wzmocnienie posadowienia klasztoru Redemptorystów w Zamościu.

80-letni klasztor Ojców Redemptorystów przynależący do zabytkowego kościoła Św. Mikołaja z XVI. w Zamościu. Zamieszkały przez ojców, z pomieszczeniami użytkowymi: kuchnia, piwnice, kaplica, pokoje mieszkalne. Położony w centrum zabytkowego miasta Zamość. Położenie klasztoru w centralnej, zabytkowej części miasta wiąże się, niestety z problemami z posadowieniem i fundamentami.

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe
 • Office and retail

Naprawa posadzki w zaledwie 5 godzin! Gabinet Medycyny Estetycznej

Zespół specjalistycznych gabinetów lekarskich, oferujący usługi z zakresu medycyny estetycznej. Wyzwanie związane było z możliwie jak najszybszym przeprowadzeniem prac, minimalizując niedogodności pacjentów, bez przenoszenia specjalistycznej aparatury i wyposażenia gabinetu oraz bez nieestetycznych uszkodzeń istniejącej posadzki.

 • Logistic centers and manufacturing
 • Obiekty Handlowe i przemysłowe
 • Office and retail

Wzmocnienie oraz stabilizacja gruntu pod prasą o wadze 49t. w zakładzie produkcyjnym

Wzmocnieniu oraz ustabilizowaniu gruntu pod prasą o wadze 49 ton. Leiber Poland zajmujący się konstrukcjami z aluminium, produkcją i montażem kompletnych podzespołów dla branży motoryzacyjnej, lotniczej lotniczej i kolejowej. Zakład zlokalizowany w Rudzie Śląskiej.