„Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”, czyli Geobear wspiera Fundację Rak’n’Roll
(24 grudnia, 2019)

„Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi” – cieszymy się, że jako Geobear również mamy swój wkład w zbiórkę dla Fundacji Rak’n’Roll. Niedawno przekazaliśmy wsparcie finansowe na rzecz Fundacji. Niech się dzieje dobro!

Rak’n’rollowe hasło o cyckach i akcja “Daj włos!” stały już niemal legendarne i są dobrze rozpoznawalne. Zresztą taki był cel: przełamać tabu związane z podejściem do raka w Polsce, zmienić schemat myślenia i mówienia o chorobie nowotworowej. Zburzyć stereotyp bezradnego chorego, który w przerażeniu czeka na śmierć. I po prostu – próbować zarażać optymizmem chorych i ich rodziny.

Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym pozytywnie przejść przez doświadczenie choroby nowotworowej. Magda zmagając się z chorobą przez 8 lat, po drodze, w trakcie chemioterapii wbrew opiniom lekarzy urodziła zdrowe dziecko i stała się twarzą walki z rakiem. 

Dziś, dzięki fundacji Rak’n’Roll kobiety chore na raka mają szansę godnie przejść chemioterapię, zachowując swoją kobiecość w trakcie leczenia. Fundacji przez wszystkie te lata udało się przełamać tabu wokół choroby i przerwać zmowę milczenia na temat raka. A przede wszystkim pokazać, że z choroby można wyjść!

Jak TY możesz pomóc?

Na stronie Fundacji, w zakładce “Chcę pomóc” znajdziesz różne formy wsparcia. Jednym z najpopularniejszych są dwa programy:

  • “Daj włos!”. Dla kobiet przechodzących chemioterapię utrata włosów to duży stres i cios, zamach na ich kobiecość. To wszystko nie polepsza kondycji pacjentki podczas terapii. A z kolei naturalnie wyglądające peruki z prawdziwych włosów są drogie i nierefundowalne przez NFZ.
    Dlatego każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia może przekazać obcięte włosy na na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.
  • “Biegam dobrze” – jeśli planujesz wziąć udział w którymś z biegów ulicznych – zarejestruj się wybierając ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze dla Fundacji Rak’n’Roll! Masz do wyboru różne biegi i dystanse: Maraton Warszawski, Sztafetę Maratońską lub bieg na Piątkę. 
  • Przekaż 1% swojego podatku. KRS Fundacji Rak’n’Roll: 0000338803

Święta to czas dzielenia się. Przy tej okazji, publikując ten wpis 24 grudnia – zachęcamy do wsparcia. Nie dla wszystkich ten czas może się dobrze kojarzyć… PEACE!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.