Geobear częścią pierwszej załogi SpaceX, która poleci na Marsa wraz z zespołem Elona Muska!

(1 kwietnia, 2019)

Pod koniec marca Elon Musk, miliarder i założyciel SpaceX, zaprezentował zaktualizowany plan kolonizacji Marsa. Musk chce skolonizować „czerwoną” planetę, aby w przyszłości mogła posłużyć jako alternatywa do życia, gdyby Ziemia została zniszczona w wyniku jakiejś katastrofy.
W lutym firma opublikowała transmisję z udanych testów lotniczą wersję silnika Raptor, a dziś ogłoszono plany przygotowania kolonii na Marsie.

Dziś też Otso Lahtinen, CEO grupy Geobear – będącej liderem w zakresie stosowania iniekcji geopolimerowych w geoinżynierii, ogłosił, że Geobear będzie bardzo ważną częścią tych planów. “Inżynierowie z Geobear będą częścią pierwszej załogi, która poleci na Marsa”.
Następnie Lahtinen zapytany o załogowe misje na Marsa przyznał, że Geobear „planuje wysłać specjalistów ds. inżynierii lądowej, wraz z materiałami budowlanymi, inżynierami i ładunkami SpaceX na Księżyc w 2022 r. Gdy już tam dotrzemy, nasz zespół pomoże w utworzeniu komercyjnej kolonii i bazy lotniczej na Marsie.”

Poproszony o komentarz, Musk oświadczył: “wybraliśmy Geobear do pierwszej załogi wysłanej na Marsa, ponieważ planujemy zastosować iniekcje geopolimerowe do stabilizacji fundamentów i konstrukcji kolonii. Chcemy mieć absolutną pewność, że nasze kolonie osadnicze zostaną zbudowane na solidnym gruncie. Słabe posadowienie budynków i konstrukcji może spowodować wiele problemów, a zastosowanie iniekcji geopolimerowych Geobear stanowi gwarancję, że tak się nie stanie ”.

Inżynierowie z Geobear, załoga Muska i inni pasażerowie opuszczą ziemską atmosferę w SpaceX Starship dołączonym do rakiety Falcon, która odłączy się i powróci na powierzchnię Ziemi, aby zostać ponownie wykorzystana do startów orbitalnych. Prom kosmiczny SpaceX Starship będzie natomiast kontynuował podróż na Księżyc.

Otso Lahtinen potwierdził 31 listopada 2022 roku jako potencjalną datę rozpoczęcia misji.

…Prima Aprilis!

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.