Geobear wspiera kampanię #BalanceForBetter, czyli kobiety w inżynierii i budownictwie

(8 marca, 2019)

Międzynarodowy Dzień Kobiet to symboliczna okazja do świętowania społecznych, naukowych, gospodarczych i politycznych osiągnięć kobiet.

Geobear jest firmą z branży budowlanej, tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn. Niemniej jednak zachęcamy wszystkie kobiety do podważania tych stereotypów.

“W Geobear wspieramy kobiety w rozwoju i dokonywaniu wyborów bez ograniczeń wynikających ze stereotypów i uprzedzeń. Równość płci oznacza dla nas, że zachowania i aspiracje zarówno kobiet, jak i mężczyzn są traktowane jednakowo i sprawiedliwie, zgodnie z potrzebami naszych pracowników”
– Otso Lahtinen, CEO Geobear

Prowadzimy naprawdę merytoryczne i zaawansowane procesy rekrutacyjne, tak, aby wybrać najlepszych specjalistów w branży, niezależnie od tego, czy jest to kobieta, czy mężczyzna.

Przykład pani Agnieszki Poteraj-Oleksiak, która niedawno dołączyła do naszego zespołu inżynierów, przechodząc z Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, może stanowić doskonałą zachętę dla innych kobiet, aby wbrew stereotypom realizować się zawodowo w obszarze inżynierii i budownictwa – sektorach, uważanych za typowo męskie.

 

W Geobear Pani Agnieszka Poteraj-Oleksiak jest odpowiedzialna za duże projekty z obszaru Infrastruktury: wzmocnienia i stabilizację autostrad, dróg, mostów, obiektów kolejowych i lotnisk.
Jak sama mówi:
“nowoczesne możliwości i technologie, jak np. iniekcje geopolimerowe są fascynujące. A różnorodność wyzwań i złożoność projektów jest bardzo inspirująca. Zwłaszcza dużych, wymagających – związanych z obiektami infrastruktury. Branża budowlana jest tradycyjnie postrzegana jako męski obszar, ale na przestrzeni lat naprawdę dużo się zmieniło i obecność kobiet w tym sektorze już nie dziwi. Nikt też nie podważa naszych kompetencji.”

Jeśli chodzi o pracę w Geobear, to firma naprawdę wspiera rozwój swoich pracowników. Temu służą min. comiesięczne rozmowy z naszymi managerami. Te rozmowy służą nie tylko omawianiu bieżących celów i wskaźników (ważnych z punktu widzenia firmy), ale omawiamy również nasze indywidualne cele i dalsze aspiracje zawodowe (nasza perspektywa, jako pracowników).”

 

Zobacz video i poznaj resztę damskiej  załogi Geobear ze wszystkich oddziałów:

 

 

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.