Mariusz Budzik
Area Sales Menager, Geobear Poland

W Geobear odpowiada za opiekę nad klientami w sektorze B2B oraz B2C na terenie Polski Zachodniej. Doświadczenie inżynierskie i projektowe zdobywał min. w takich firmach jak STRABAG i Züblin AG w Niemczech. 2 lata temu postanowił dołączyć do zespołu inżynierów Geobear. Absolwent Politechniki Poznańskiej.

…Mariusz w wolnym czasie:

często przepada w świecie gier planszowych i godzinami rozgrywa strategiczne partie z przyjaciółmi. Uwielbia też sport – siatkówkę, piłkę nożną i bieganie. Nie musi mieć spektakularnych efektów, cieszy go sam przypływ endorfin. Doskonale czuje się tam, gdzie ma kontakt z ciekawym obrazem, dźwiękiem lub animacją. W szczególności uwielbia ciężką muzykę rockową. Mariusz znany jest z pozytywnego nastawienia do świata i do ludzi. Na co dzień wnosi do zespołu zaangażowanie i świeżą energię, a współpracowników zaraża swoją niesłabnącą chęcią do działania. Gdy ktoś potrzebuje pozytywnego doładowania, uderza właśnie do niego.

 

Wybrane projekty Mariusza Budzika:

Podbijanie fundamentów domu za pomocą pali geopolimerowych w Świebodzinie
Obiekt: Dom jednorodzinny w miejscowości Nowy Dworek w okolicach Świebodzina. Dom w stanie surowym zamkniętym, w trakcie budowy i wykańczania.
Wyzwanie: Wzmocnienie fundamentów nowo wybudowanego domu w celu zatrzymania osiadań całej konstrukcji.
Zaproponowane rozwiązanie: W celu zatrzymania osiadań zaproponowaliśmy zastosowanie innowacyjnego rozwiązania zwanego PowerPile. Technologia pali geopolimerowych pozwala przenieść obciążenia budynku do głębszych warstw gruntów nośnych. Całość prac prowadzona była przy minimalnej ingerencji w istniejącą konstrukcję.

 

Wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej w Poznaniu
Obiekt: Placówka świadczy kompleksowe usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych.
Wyzwanie: wzmocnienie iniekcjami geopolimerowymi nasypów niebudowlanych, umożliwiające kontynuowanie prac wykończeniowych w danej części budynku. Wzmocnienie gruntu i podbicie fragmentów istniejących ław fundamentowych zgodnie z zakresem prac.
Zaproponowane rozwiązanie: W przypadku konsolidacji przypowierzchniowej mieliśmy na celu wytworzenie pełnej styczności spodniej strony fundamentu z położonym pod nim gruntem i wypełnieniem wszelkich pustych przestrzeni, które się w nim znajdowały. Konsolidacja wgłębna natomiast pozwoliła na wzmocnienie gruntu na większej głębokości pozwalając na przeniesienie znacznych obciążeń.

 

Jeśli masz podobny projekt, który chciałbyś skonsultować z naszym inżynierem – skontaktuj się!

Mariusz Budzik
tel: 885 807 600
[email protected]