Oskar Nojszewski
Commercial Director, Geobear Poland

W Geobear odpowiada za zarządzanie działem sprzedaży i klientów z sektora B2B i B2C oraz projekty z tego obszaru:

– wzmocnienia posadowienia konstrukcji zakładów przemysłowych
– stabilizacja i poziomowanie hal i magazynów
– podbijanie fundamentów i wzmocnienia obiektów zabytkowych

Z Geobear związany od samego początku działalności firmy na polskim rynku.

…Oskar po pracy, bez krawata:

oddany rodzinie i swoim hobby. W obu tych sferach ujawnia cechy, którymi może się poszczycić każdy dobry sportowiec: zaangażowanie, upór i nastawienie na efekt. Niekoniecznie natychmiastowy. Z pasją żegluje na katamaranie klasy Tornado i uprawia narciarstwo pozatrasowe. Udziela się też w lidze tenisowej, więc klienci, z którymi wyjątkowo się polubi, czasem mogą dostać w bonusie zaproszenie na jego mecz. Jedyne jego hobby, do którego nie potrzeba odwagi, to gra w szachy i gotowanie. Chociaż w sumie ten wrzątek… Urodzony Party-Manager – w każdym mieście zna najlepsze miejsce, gdzie można dobrze zjeść i miło spędzić czas 😉

 

 

Wybrane projekty Oskara Nojszewskiego:

Wzmocnienie posadzki pod suwnicą w fabryce Cad/Cam Solutions w Łomiankach
Fabryka produkująca części zamienne do samochodów Audi, VW, BMW dla klientów z Polski i zagranicy.
Obiekt: hala produkcyjna wraz z parkiem maszynowym, zlokalizowana w Łomiankach, pod Warszawą.
Wyzwanie: Wzmocnienie fundamentów w związku z planowaną modernizacją suwnicy, która docelowo ma dwukrotnie zwiększyć swoją nośność.
Zaproponowane rozwiązanie: w związku z czynną pracą zakładu zaproponowaliśmy nieuciążliwe, dla bieżącej produkcji, iniekcje geopolimerowe. Podbiliśmy w ten sposób 11 stóp fundamentowych w ciągu 4 dni, bez inwazyjnych robót budowlanych, które wpłynęłyby niekorzystnie na produkcję i realizację zleceń.

 

wzmacnianie gruntuWzmocnienie przyczółku mostowego na DK12 w technologii iniekcji geopolimerowych
Obiektem: wiadukt w ciągu Drogi Krajowej nr 12, łączącej Radom z Piotrkowem Trybunalskim, nad torami PKP
Wyzwanie: problemem występującym podczas eksploatacji obiektu i wymagającym pilnej oraz jak najmniej inwazyjnej naprawy było nadmierne osiadanie nasypu za przyczółkiem. Obiekt ten na co dzień jest obciążony dużym ruchem samochodów osobowych i ciężarowych, które z czasem powodują degradację nasypu.
Zaproponowane rozwiązanie:
Nasze prace polegały na wprowadzeniu iniekcji geopolimerowych w głąb nasypu mających wzmocnić go oraz wzmocnić stateczność oraz zapewnić dobre parametry wytrzymałościowe na kolejne lata użytkowania.

 

Zabytkowa kamienica na Mariensztacie – wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów
Obiekt: kamienica z 1914 roku przy ulicy Krzywopobocznej w Warszawie.  Obiekt stanowi część zabudowy rynku Mariensztat w zabytkowej części Warszawy.
Wyzwanie: konieczność wzmocnienia gruntu i fundamentów, bez osłabiania sąsiadujących budynków historycznych. Budynek posadowiony jest na zabytkowych palach, które zostały wykonane z uwagi na bardzo trudny charakter gruntu. W celu wzmocnienia fundamentów trzeba zmienić właściwości fizyczne gruntu. Są to tereny zalewowe Wisły.
Zaproponowane rozwiązanie: ze względu na wysoką wartość historyczną budynku jak i placu, na którym ten budynek się znajduje, zdecydowano się na zastosowanie technologii, która pozwoliła na wzmocnienie gruntu oraz fundamentów bez potrzeby wykonywania wykopów oraz przy minimalnej ingerencji w samą konstrukcję budynku.

 

Jeśli masz podobny projekt, który chciałbyś skonsultować z naszym inżynierem – skontaktuj się!

Oskar Nojszewski
tel: 885 805 900
[email protected]