• Infrastruktura
  • Koleje

Stabilizacja płyt fundamentowych oraz podniesienie szyn w Farnham w Wielkiej Brytanii

Osiadanie płyt fundamentowych w lokomotywowni w Farnham, w pobliżu Londynu, zagrażało płynności ruchu kolejowego w południowo – wschodniej Anglii. Naszym zadaniem było wykonać stabilizację płyt fundamentowych na powierzchni ponad 6000 m2 i podnieść szyny do odpowiedniego poziomu. Zastosowano proces iniekcji geopolimerowych.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Stabilizacja gruntu w Elektrowni Wiatrowej Kilgarvan w Irlandii

Elektrownia wiatrowa Kilgarvan w południowo – zachodniej Irlandii. Z firmą Geobear skontaktowała się duńska firma Vestas zajmująca się elektrowniami wiatrowymi z prośbą o pomoc przy stabilizacji konstrukcji jednej z turbin wiatrowych z zastosowaniem iniekcji geopolimerowych. Siły generowane przez turbinę zaczęły wpływać na obszar wypełnienia poniżej konstrukcji, powodując kołysanie się całej wieży na jej podstawie.

  • Historical
  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Wzmocnienie gruntu pod fundamentami – Zabytkowa Galeria Sztuki – Muzeum Punta Della Dogana w Wenecji

Wybudowana w XVII wieku galeria Punta della Dogana jest jedną z najbardziej imponujących atrakcji Wenecji. Dzięki swojemu unikalnemu trójkątnemu kształtowi oddziela on A Canal Grande od Canal Giudecca. W maju 2003 r. podczas przebudowy brzegów Canal Grande zarówno na budynkach, jak i na brzegach kanału pojawiły się oznaki osiadania.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Doszczelnienie grodzic iniekcjami geopolimerowymi w budynku wielokondygacyjnym w Krakowie

Budowa wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w ramach drugiego etapu inwestycji Mogilska Tower przy ulicy Łaszkiewicza/Mogilska w Krakowie. Inwestycja wymagała wykonania głębokiego wykopu dla dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego w niekorzystnych warunkach oraz doszczelnienia grodzic.

  • Drogi
  • Infrastruktura

Kołysanie płyt na placu poboru opłat Biarritz we Francji – naprawa iniekcjami geopolimerowymi

Nowy plac poboru opłat Péage de la Negresse zbudowano w 2003 r. jako odpowiedź na wzrost natężenia ruchu drogowego między Francją i Hiszpanią. Znajduje się on przy węźle 4 autostrady A63, na południowy wschód od Biarritz. Przyczyną kołysania się płyt było osiadanie składników podbudowy pod płytą, której nośność była niewystarczająca.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Wypełnienie pustek i podniesienie posadzki w Centrum Handlowym w Rawennie

Galeria Handlowa o powierzchni ponad 15 000 m2, mieszcząca 70 sklepów i parking na około 2000 miejsc w Rawennie. Na posadzce występował szereg obniżeń na dużych powierzchniach. Na kilku ścianach działowych dzielących poszczególne lokale handlowe stwierdzono uszkodzenia; na niektórych było ich więcej, na innych mniej.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.