• Drogi
  • Infrastruktura
  • Koleje

Wzmocnienie przyczółku mostowego na DK12 w technologii iniekcji geopolimerowych

Obiektem, na którym prowadzone były prace wzmocnieniowe iniekcjami był wiadukt w ciągu Drogi Krajowej nr 12, łączącej Radom z Piotrkowem Trybunalskim, nad torami PKP. Nasze prace polegały na wprowadzeniu iniekcji geopolimerowych w głąb nasypu mających wzmocnić go oraz wzmocnić stateczność oraz zapewnić dobre parametry wytrzymałościowe na kolejne lata użytkowania. Iniekcje stanowią nieuciążliwą i efektywną alternatywę dla tradycyjnych metod podbijania gruntów. Prowadzi ona do konsolidacji gruntu. W tym przypadku miało to na celu przywrócenie pełnej styczności spodniej przyczółka z położonym pod nim gruntem i wypełnienie wszelkich pustych przestrzeni.

  • Domy Mieszkalne

Dogęszczenie gruntu i poziomowanie posadzki – dom jednorodzinny w Wołominie

Dom jednorodzinny położony w Wołominie.Właściciel borykał się z osiadającą posadzką oraz niezagęszczonym gruntem. Posadzka opadła o ok. 6-7 mm. Osiadanie domu było zauważalne najbardziej na łączeniach listw przypodłogowych (pojawiły się szpary między cokolikami a podłogą), na blacie kuchennym oraz pod futrynami. Badanie geotechniczne wykazało, że pierwszy metr gruntu jest w bardzo złym stanie, co było skutkiem awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej.

  • Infrastruktura

Wzmocnienie podłoża autostrady M11 – Wielka Brytania

Oddział Geobear w Wielkiej Brytanii został poproszony o wzmocnienie węzła A14 Cambridge i 14 Girton Interchange. Dotknięty odcinek węzła składa się z dwupasmowego odcinka drogi zjazdowej autostrady ze skrzyżowaniem, która łączy się z A428 i A14. Ta północna część autostrady M11 zapewnia ruch ok. 40 000 pojazdów dziennie i stanowi strategiczną część sieci autostrad, która obsługuje również lotnisko Stansted i zapewnia dostęp do najważniejszych portów promowych.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Centrum logistyczne i magazynowe – wzmacnianie i stabilizacja posadzki

Centrum magazynowe i logistyczne w Szanghaju o powierzchni 25,884 m2. Po 5 latach, w wyniku obciążeń użytkowych i słabego zagęszczenia budynku zaczął się proces osiadania, miejscami dochodząc nawet do -154mm. Osiadanie spowodowało odkształcenia i klawiszowanie posadzki, utrudniające pracę wózków widłowych.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

100-letnia kamienica na warszawskiej Pradze – wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów

Stara kamienica na warszawskiej Pradze. Posadowiona na fundamentach ceglanych, znajdująca się w ostrej granicy działki, na której developer realizuje nową inwestycję, która mogłaby zagrażać pobliskiej kamienicy (głębokie wykopy w sąsiedztwie, osłabiające i tak słabe posadowienie istniejącego budynku).

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

PKP Energetyka – podbicie i wzmocnienie stóp fundamentowych pod budynkiem transformatorowni w Międzyzdrojach

Podbicie i wzmocnienie 10 osiadających stóp fundamentowych pod starą konstrukcją budynku transformatorowni w celu zahamowania ich dalszych osiadań. Wyzwanie stanowiło przeprowadzenie prac w taki sposób, aby nie przerywać dostawy prądu i nie doprowadzić do wyłączenia z pracy pobliskiego torowiska.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.