• Infrastruktura

Wzmocnienie podłoża autostrady M11 – Wielka Brytania

Oddział Geobear w Wielkiej Brytanii został poproszony o wzmocnienie węzła A14 Cambridge i 14 Girton Interchange. Dotknięty odcinek węzła składa się z dwupasmowego odcinka drogi zjazdowej autostrady ze skrzyżowaniem, która łączy się z A428 i A14. Ta północna część autostrady M11 zapewnia ruch ok. 40 000 pojazdów dziennie i stanowi strategiczną część sieci autostrad, która obsługuje również lotnisko Stansted i zapewnia dostęp do najważniejszych portów promowych.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Centrum logistyczne i magazynowe – wzmacnianie i stabilizacja posadzki

Centrum magazynowe i logistyczne w Szanghaju o powierzchni 25,884 m2. Po 5 latach, w wyniku obciążeń użytkowych i słabego zagęszczenia budynku zaczął się proces osiadania, miejscami dochodząc nawet do -154mm. Osiadanie spowodowało odkształcenia i klawiszowanie posadzki, utrudniające pracę wózków widłowych.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

100-letnia kamienica na warszawskiej Pradze – wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów

Stara kamienica na warszawskiej Pradze. Posadowiona na fundamentach ceglanych, znajdująca się w ostrej granicy działki, na której developer realizuje nową inwestycję, która mogłaby zagrażać pobliskiej kamienicy (głębokie wykopy w sąsiedztwie, osłabiające i tak słabe posadowienie istniejącego budynku).

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

PKP Energetyka – podbicie i wzmocnienie stóp fundamentowych pod budynkiem transformatorowni w Międzyzdrojach

Podbicie i wzmocnienie 10 osiadających stóp fundamentowych pod starą konstrukcją budynku transformatorowni w celu zahamowania ich dalszych osiadań. Wyzwanie stanowiło przeprowadzenie prac w taki sposób, aby nie przerywać dostawy prądu i nie doprowadzić do wyłączenia z pracy pobliskiego torowiska.

  • Obiekty Handlowe i przemyslowe

Wzmocnienie posadowienia hali sklepu Dom i Ogród, przy ul. Błonie w Tarnowie

Hala sklepu Dom i Ogród, przy ul. Błonie w Tarnowie. Surowy stan zamknięty. Projekt realizowany przez Hochtief Polska – generalnego wykonawcę obiektów handlowych i przemysłowych, który poprosił nas o pomoc przy wzmocnieniu gruntu i fundamentów.

  • Domy Mieszkalne

Osiadłe i popękane posadzki – naprawa w domu pana Marka w Lubinie

Obiekt Dom jednorodzinny położony w Lubinie. W domu pojawiły się pęknięcia na posadzkach w kuchni i łazience. Zaczęła osiadać podłoga. Listwy przypodłogowe odkleiły się od podłóg, odsłaniając 2-centymetrowe szpary. Panele na podłogach w salonie i sypialni zaczęły sprężynować, co dawało się odczuć podczas chodzenia. Podczas badań geotechnicznych okazało się, że wykonawca nie zagęścił odpowiednio gruntu […]

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.