Skanska – podbijanie fundamentów i likwidowanie osiadania wokół budowy hotelu, Jönköping, Szwecja.

Budowa 18 piętrowego hotelu, którego generalnym wykonawcą był szwedzki oddział Skanska. Budynek położony w historycznym centrum miasta Jönköping, Szwecja. Podbijanie fundamentów sąsiadujących budynków historycznych – oto wyzwanie, przed którym stanął Geobear. W wyniku prowadzonej budowy i ciężkich wykopów okoliczne historyczne budynki (objęte ochroną) zaczęły osiadać wskutek drgań i wibracji. Inwestor rozważał różne technologie wzmocnienia i podbijania fundamentów, min. Jet Grouting i mikropale, ale z obawy przed inwazyjnością tych metod, oraz niewielki obszar roboczy w centrum miasta ostatecznie zdecydowano się na iniekcje geopolimerowe.

 • Aktualności
 • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Klawiszowanie płyt posadzki w hali produkcyjno-magazynowej. Naprawa iniekcjami.

Klient borykał się z klawiszowaniem płyt posadzki podczas ruchu ciężkich wózków widłowych. Efekt klawiszowania znacząco utrudniał poruszanie się pojazdów w obiekcie i stanowił znaczący problem w transporcie ciężkich elementów. Bez podjęcia odpowiednich kroków zaradczych sytuacja mogłaby się jeszcze pogorszyć prowadząc do pękania płyt posadzki oraz dalszej degradacji dylatacji. Kolejnym problemem dla najemcy było nadmierne zużycie podwozi wózków, ze względu na ciągłe uderzenie kołami o wystające płyty.

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Podniesienie i wyrównanie opadającej posadzki w sklepie Lewiatan

Sklep spożywczo – przemysłowy Lewiatan w Kamionce. Właściciel borykał się z problemem osiadającej posadzki na zapleczu sklepu oraz na sali sprzedażowej. Całkowita powierzchnia naprawy to 220 m2. Naszym głównym zadaniem było podniesienie i wyrównanie osiadającej posadzki, która leżała na mocnym nasypie. Na magazynie w najgorszym miejscu osiadanie wynosiło nawet 7-8 cm.

 • Infrastruktura
 • Koleje

Naprawa fragmentu torowiska tramwajowego przy pomocy iniekcji geopolimerowych we Wrocławiu

Torowisko tramwajowe w samym centrum Wrocławia na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Piłsudskiego. Ruch na torowisku jest bardzo intensywny oraz występują duże obciążenia dynamiczne. Wyzwaniem była naprawa fragmentu torowiska tramwajowego  na rozjazdach w ściśle określonym czasie 4 godzin tak, aby ruch odbywał się zgodnie z rozkładem jazdy. .

 • Infrastruktura
 • Lotniska
 • Porty

Wzmocnienie płyty lotniska cywilnego w Bydgoszczy

Lotnisko cywilne w Bydgoszczy. Pojawiły się tutaj lokalne obniżenia, które stanowiły zagrożenia dla ruchu samolotów. W celu zapobiegania dalszym ruchom konieczne było wzmocnienie podłoża gruntowego bezpośrednio pod płytami betonowymi oraz w pojedynczych miejscach wypełnienie pustych przestrzeni. Technologia iniekcji geopolimerowych została wybrana jako szybki i nieuciążliwy sposób naprawy płyt lotniska.

 • Obiekty Handlowe i przemysłowe
 • Public buildings

Wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej w Poznaniu

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im Aliny Pieńkowskiej w Poznaniu. Placówka świadczy kompleksowe usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych. Wyzwaniem w tym przypadku, było wzmocnienie iniekcjami geopolimerowymi nasypów niebudowlanych, umożliwiające kontynuowanie prac wykończeniowych.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.