• Historical
  • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Podbicie słupami geopolimerowymi XIX wiecznej zabytkowej fontanny w Lyon we Francji

Place des Jacobins jest jednym z najstarszych skwerów Lyonu. Wybudowana w 1886 r. fontanna wymagała pilnej renowacji. Wraz z upływem czasu konstrukcja uległa osiadaniu wskutek przeciekania wody i charakteru znajdującego się pod nią gruntu. Wymywanie gruntu przez wiele lat zmniejszyło jego nośność pod fundamentami zbiorników. Dla konstrukcji tego typu zdecydowano o wyborze technologii słupów geopolimerowych instalowanych na głębokości około 5 m.

  • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Poziomowanie zbiorników na biomasę na terenie elektrowni w Wielkiej Brytanii

Dwa duże zbiorniki, stanowiące część elektrowni na biomasę na farmie. Elektrownia w zamierzeniu miała zapewniać zrównoważoną produkcję energii elektrycznej na potrzeby farmy. Po zamontowaniu zbiorników i rozpoczęciu działalności oba zbiorniki zaczęły osiadać po jednej stronie. Osiadanie konstrukcji w najniższym punkcie osiągało 230 mm. Iniekcje wykonano w punktach krytycznych pod zapadniętym obszarem konstrukcji.

  • Drogi
  • Infrastruktura

Stabilizacja i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni fragmentu Autostrady A4

Autostrada A4 w kilometrze 53+500 w rejonie Legnicy. Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddziału we Wrocławiu wykonaliśmy stabilizację i wzmocnienie płyt betonowych nawierzchniowych. Prace musiały zostać wykonane w sposób szybki, bez zamykania jezdni, z czasowym zamknięciem jednego pasa ruchu. Dodatkowym utrudnieniem był bardzo intensywny ruch tranzytowy.

  • Historical
  • Public buildings

Wzmocnienie gruntu Hali Wystawowej w Grand Palais w Paryżu we Francji

Hala Grand Palais jest ogromnym, corocznie przyciągającym rzesze zwiedzających kompleksem, w którego skład wchodzi część wystawiennicza i muzealna. Mając w perspektywie udostępnienie nowych przestrzeni i polepszenie komfortu zwiedzania zaplanowano modernizację i renowację obiektu. Zdecydowano się na wzmocnienie gruntu z zastosowaniem iniekcji geopolimerowych.

  • Historical
  • Obiekty Handlowe i przemysłowe

Stabilizacja posadzki oraz fundamentów zabytkowej bazyliki z XIII wieku

Bazylika św. Anastazji w Weronie – zabytek religijny w stylu gotyckim z 1290 r. Pod posadzką powstały dwa duże naturalne wgłębienia o wielkości od 5,0 do 20,0 cm. oraz niewielkie zapadnięcie i nieregularne uszkodzenia. Naprawa miała na celu wzmocnienie podłoża budynku, a następnie podniesienie podłogi do pierwotnego poziomu przez wypełnienie dwóch pustek występujących wewnątrz podłogi.

  • Infrastruktura

Wzmocnienie płyty stacji na serwisowej metra w Tuluzie we Francji

Warsztat serwisowy Basso Cambo, zajmuje się serwisowaniem automatycznych pociągów przewożących codziennie tysiące pasażerów. Prace polegały na wzmocnieniu odcinka płyty, poddawanego dużym obciążeniom tocznym i drganiom, iniekcjami geopolimerowymi. Nieuciążliwa naprawa, została wykonana szybko, przynosząca rezultaty znacznie przekraczające oczekiwania klienta.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.