Problem osiadania gruntu spowodowany pracą maszyn. Webinar Geobear

(10 lipca, 2023)

Infografika o webinarze Problem osiadania gruntu spowodowany pracą maszyn

Dla każdego obiektu budowlanego fundament pełni kluczową rolę, która odpowiada za bezpieczne przeniesienie obciążenia z konstrukcji na grunty znajdujące się w podłożu. Grunty naturalne i nasypowe mogą być narażone na osiadanie powodowane różnymi czynnikami. Może to być związane nieprawidłowym wykonawstwem, nadmiernym lub dynamicznym obciążeniem, zmianą parametrów gruntu w czasie czy wahaniami zwierciadła wody gruntowej pod obiektem. Dla obiektów przemysłowych i produkcyjnych szczególnie problematyczne okazuje się osiadanie gruntu, powodowane przez różnego rodzaju maszyny i urządzenia, które podczas swojej pracy (liczonej często w ogromnych ilościach cykli) emitują stałe obciążenia dynamiczne i drgania. W dłuższej perspektywie skutkuje to osiadaniem fundamentów wraz z posadowionymi na nich maszynami.

Osiadanie gruntów a praca maszyn – webinar Geobear

Nawet niewielkie różnice, liczone w mm, potrafią skutecznie zablokować możliwość pracy precyzyjnych maszyn. Webinar koncentruje się właśnie na tym obszarze użytkowania technologii iniekcji geopolimerowych. Podczas wydarzenia odpowiemy m.in. na pytania: jak można zapobiegać osiadaniu gruntu oraz (w razie awarii) jak skutecznie przeprowadzić naprawy.

Szybka i małoinwazyjna naprawa osiadającego gruntu może się okazać kluczowa do możliwie maksymalnego ograniczenia ewentualnych przerw i ograniczeń produkcji oraz innych procesów odbywających się w zakładzie, co często jest kwestią kluczową przy podejmowaniu decyzji.

Szczegóły wydarzenia:

Dnia 20 lipca 2023 roku, tj. w czwartek, o godzinie 13:00, Geobear Polska organizuje webinarium online poświęcone problemowi osiadania gruntu w wyniku eksploatacji maszyn. To szkolenie internetowe jest doskonałą okazją dla kierowników obiektów, profesjonalistów utrzymania ruchu, inżynierów, właścicieli zakładów produkcyjnych i firm budowlanych. Webinar „Problem osiadania gruntu spowodowany pracą maszyn. Jak sobie z tym poradzić?” odbędzie się online, uczestnicy mogą zarejestrować się pod tym linkiem:

 

Zapisz się na webinar

Poruszane tematy:

Temat: Problem osiadania gruntu spowodowany pracą maszyn. Jak sobie z tym poradzić?

Agenda:

  • Iniekcje geopolimerowe w Polsce i na świecie
  • Materiały geopolimerowe
  • Przykłady wykonanych napraw
  • Pytania i odpowiedzi

Prowadzący webinarium:

Oskar Nojszewski prowadzący webinar o osiadaniu gruntu

Oskar Nojszewski – inżynier budownictwa, od lat związany z technologiami geotechnicznych iniekcji materiałami ekspansywnymi w obszarze obiektów komercyjnych, inżynierskich i infrastrukturalnych.

Oskar Nojszewski jest związany z firmą Geobear od samego początku działalności firmy na rynku polskim, obecnie pełniąc funkcję Dyrektora Handlowego na Polskę. Geobear to międzynarodowa firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania w zakresie ulepszeń gruntów, zajmująca się problemami osiadań, opadających powierzchni i innych problemów związanych z niestabilnością gruntu. Nasze szybkie, ekonomiczne i innowacyjne rozwiązania są stosowane z powodzeniem na obszarze całej Polski i poza nią. Nasze rozwiązanie jest realizowane przy minimalnych zakłóceniach dla działalności naszych Klientów. Z dorobkiem wykonania ponad 1000 projektów na naszym rodzimym rynku, Geobear zyskał status zaufanego partnera zarówno dla przemysłu, infrastruktury, sektora publicznego oraz mieszkaniowego.

O firmie Geobear:

Geobear to globalny wykonawca inżynierii lądowej i wodnej, który rozwiązuje problemy osiadań pod fundamentami i elementami infrastruktury. W ciągu prawie 40 lat działa w ponad 50 krajach, z głównymi oddziałami w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Polsce i Chinach. Geobear pomaga właścicielom nieruchomości, właścicielom infrastruktury, wykonawcom oraz firmom inżynieryjnym i konsultingowym w problemach związanych z pękaniem domów i konstrukcji spowodowanych zmniejszoną nośnością gruntu, wnikaniem wody, zużyciem spowodowanym obciążeniami dynamicznymi i innymi powszechnymi wyzwaniami związanymi ze zmianami gruntu. Dzięki metodom Geobear do fugowania zakończenie procesu instalacji jest 2-10 razy szybsze niż tradycyjnymi metodami. Ponad 200 000 projektów zostało zrealizowanych na całym świecie przez Geobear – dostarczając rozwiązania zarówno klientom indywidualnym z ich domami, jak i klientom komercyjnym, przemysłowym i infrastrukturalnym (magazyny, fabryki, lotniska, drogi, koleje, firmy budowlane).

Geobear oferuje lekkie rozwiązanie o wartości dodanej. Stanowi alternatywę dla tradycyjnej metody wznoszenia fundamentów, która pozwala rozwiązać problemy z osiadaniem 2-10 razy szybciej niż tradycyjnymi metodami. Pionierska technologia geopolimerowa Geobear zapewnia najbardziej zaawansowane i dokładne systemy do wyrównywania podłóg i fundamentów, stabilizacji i zbrojenia gruntu, a także wypełniania pustych przestrzeni i hydroizolacji.

 

Logo geobear, organizatora webinaru o osiadaniu gruntu

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.