Gość specjalny: prof. Collin M. Eddie na naszym seminarium 17.10. z wystąpieniem “Innowacyjne metody wzmacniania i stabilizacji podłoża gruntowego”

(9 października, 2019)

Jedną z prezentacji na konferencji 17 października poprowadzi nasz gość z Wielkiej Brytanii: prof. Collin M. Eddie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

 

 

Prof. Colin Eddie jest ekspertem w projektowaniu i budowie tuneli i infrastruktury podziemnej. Ma 38 lat doświadczenia w zakresie najlepszych praktyk zarówno w zakresie projektowania, jak i budowy obiektów infrastruktury. Obejmuje to szczegółową wiedzę na temat wszystkich obecnie stosowanych metod tymczasowych i stałych metod budowlanych.

Prof. Colin Eddie zarządza programem badawczo-rozwojowym i był osobiście odpowiedzialny za wprowadzanie wielu innowacji, którym przypisano poprawę bezpieczeństwa, wydajności i jakości wielu projektów infrastrukturalnych wdrażanych w wielkiej Brytanii. 

W 2005 roku został zaproszony do stypendium Royal Academy of Engineering, a w 2015 roku został dodatkowo uhonorowany tytułem profesora wizytującego Royal Academy of Innovation and Tunneling na University of Warwick. W 2014 r. Brytyjska instytucja inżynierów budownictwa przyznała mu Złoty Medal Johna Mitchella w uznaniu za jego znaczący wkład w rozwój infrastruktury.

Do niedawna Colin był dyrektorem jednej z największych brytyjskich firm zajmujących się infrastrukturą podziemną i dyrektorem zarządzającym firmy doradczej w zakresie projektowania. W czerwcu 2017 r. założył własną firmę doradczą i jest odpowiedzialny za zarządzanie specjalistycznym działem inżynierii podziemnej, pracując przy największych projektach infrastruktury w Wielkiej Brytanii.

Prof. Colin Eddie o współpracy z Geobear:

“Z Geobear współpracuję od 2016 roku, po tym jak Otso Lahtinen – CEO Geobear skontaktował się ze mną w celu nawiązania ewentualnej współpracy projektowej. Chociaż początkowo nie byłem zaznajomiony z ich technologią, szybko dostrzegłem potencjał iniekcji geopolimerowych.

Tradycyjnie technologie wzmocnień i kompensacji, zazwyczaj są bardzo czaso- i kosztochłonne. Wiąża się też z dużymi utrudnieniami podczas przeprowadzania napraw z ich użyciem. Tymczasem metoda iniekcji geopolimerowych jest nieuciążliwa i małoinwazyjna, pozwalając jednocześnie szybciej i efektywniej osiągać podobne rezultaty naprawcze.  Imponującą technologia wysokoekspansywnych geopolimerów, stanowią idealną, nieuciazliwą alternatywę dla tradycyjnego wzmacniania podłoża gruntowego.

Wciąż jest wiele do zrobienia i bez wątpienia wiele przyszłych zastosowań wciąż czeka na odkrycie, ale na ten moment jestem przekonany, że technologia iniekcji geopolimerowych zyska szerokie zastosowanie w najbliższej przyszłości, ponieważ efektywnie wspierać konstrukcję dużych projektów infrastrukturalnych.”

Profesor Colin M. Eddie 

20 września 2019 r

Tych Państwa, którzy chcieliby zauczestniczyć w spotkaniu eksperckim 17 października – serdecznie zapraszamy. Geobear wraz z Polskim Kongresem Drogowym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji RP organizuje kolokwium eksperckie dedykowane branży drogowej i lotniskowej. Jego tematem przewodnim będą kwestie jakości i wytrzymałości podłoża gruntowego. Omówione zostaną najnowsze technologie wzmocnienia i poprawy parametrów wytrzymałościowych w celu wydłużenia trwałości i użyteczności technicznej nawierzchni komunikacyjnych. Szczególne miejsce zajmą zagadnienia utrzymania istniejących nawierzchni drogowych i lotniskowych.

Szczegóły i ZAPISY na stronie wydarzenia —> TUTAJ.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.