OBIEKT: 

Budynek hotelowo biurowy przerabiany na apartamentowiec, Centrum Saskiej Kępy, ul. Angorska.

WYZWANIE: 

Klient miał kilka różnych problemów geotechnicznych i potrzebował kompleksowego, szybkiego i ekonomicznego ich rozwiązania.

Głównym problemem z jakim musieliśmy się zmierzyć była lokalizacja. Budynek znajduje się w otoczeniu starych kamienic oraz w wąskiej uliczce. Saska Kępa jest dzielnicą bardzo atrakcyjną dla inwestorów, dlatego też okolica jest ściśle zabudowana. Nie mogliśmy pozwolić sobie przez to na wprowadzenia ciężkiego sprzętu. Co więcej ograniczała nasz wielkość działki, na której przeprowadzone miały być prace, jak również pobliskie zabudowania. Sąsiedzi przejawiali niechęć aby ingerować inwazyjnie w ich nieruchomość, co eliminowało wykorzystanie jakiejkolwiek z klasycznych metod. Naszym głównym celem było wykonanie wzmocnienia budynku w jak najkrótszym czasie, aby umożliwić szybkie wejście na budowę kolejnym podwykonawcom.

ROZWIĄZANIE: 

Zastosowaliśmy kompleksowe rozwiązanie dla trzech różnych problemów geotechnicznych Klienta: 

  1. W etapie pierwszym założeniem było zwiększenie obciążeń na fundamenty w budynku głównym. Było to konieczne ze względu na planowaną rozbudowę. Dokonaliśmy tego dzięki podniesieniu konstrukcji i wzmocnieniu gruntu.
  2. Kolejnym krokiem jaki wykonaliśmy było podbicie fundamentów sąsiedniej kamienicy. Dzięki temu mogliśmy wzmocnić jej posadowienie w rejonie projektowanego zjazdu do garażu w nowej inwestycji.
  3. Trzecim etapem było zabezpieczenie wykopu pod szyb windowy. Wykorzystaliśmy autorską koncepcję Geobear zabezpieczenia wykopu przy użyciu geopolimerów.

Wykonanie powyższych działań zajęło nam w sumie zaledwie 6 dni roboczych. Ze względów technicznych musiały być rozdzielone na trzy osobne mobilizacje.

KORZYŚCI KLIENTA: 

Dzięki współpracy z naszą firmą, Klient nie musiał martwić się i uczestniczyć w poszczególnych etapach prac. Geobear wziął odpowiedzialność za całość rozwiązań – od stworzenia koncepcji, odpowiedniego projektu, poprzez nadzór wszystkich działań do ich wykonania.

Kolejną zaletą współpracy z nami była szybkość wykonania wszelkich prac. Stawiając na nowoczesne i autorskie rozwiązania firmy Geobear, klient otrzymał szybszy czas realizacji i tańsze rozwiązanie niż w przypadku standardowych (takich jak np. mikropalowanie, palowanie, klasyczne podbicie).

Inne korzyści dla klienta to:

  • Bezproblemowa logistyka – brak konieczności dojazdu ciężkiego sprzętu, brak konieczności regularnych dostaw materiału (np. betonu czy cementu),
  • Mobilność naszego sprzętu – ciężarówka bez problemu mieściła się na działce, a prostota technologii umożliwia pracę nawet w ograniczonych przestrzeniach istniejącej konstrukcji.
  • Małe koszty mobilizacji – Klient mógł podzielić zakres robót na 3 etapy wygodne dla harmonogramu Inwestycji i nie generowało to dodatkowych kosztów wynikających z mobilizacji.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.