Prezentowany poniżej przykład naszej najnowszej realizacji jest wyjątkowy, bo projekt został wykonany w szczególnym czasie, który stał się udziałem nas wszystkich. Obecnie naszym największym zmartwieniem jest pandemia koronawirusa. Mierzymy się ze szczególnymi wyzwaniami w tym niestabilnym czasie. Nam i naszym klientom przyszło działać w bezprecedensowych okolicznościach. Skutki społeczne i gospodarcze będą zapewne ogromne i czeka nas znaczące spowolnienie.

Niemniej jednak kryzys może być zarówno zagrożeniem, jak i szansą: na przykład na wykorzystanie czasu spowolnienia na niezbędne naprawy i inwestycje, tak aby w czasach, kiedy wszystko zacznie wracać do normy, biznes operował bez przeszkód, nie powodując dodatkowych strat związanych z przestojami produkcyjnymi wskutek osiadania, oraz na to, że przy zachowaniu najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa działalność biznesowa jest możliwa: zarówno po stronie Inwestora, który zdecydował się na wykorzystanie czasu spowolnienia i wykonanie napraw, jak i wykonawcy, czyli Geobear.
Korzystając z faktu, że większość firm oddelegowuje swoich pracowników do pracy z domu i być może działalność nie jest tak intensywna w ostatnim czasie, dobrym posunięciem inwestycyjnym jest wykorzystanie tego czasu i wykonanie prac naprawczych TERAZ. Dzięki temu, mamy swobodniejszy dostęp do naprawianego obiektu i bez utrudnień możemy przeprowadzić prace naprawcze.


Obiekt

Drew-Lux to producent wyrobów z drewna,  min. listew wykończeniowych, desek podłogowych, balustrad, progów oraz poręczy z różnych gatunków drewna krajowego i egzotycznego. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i dużą powierzchnią produkcyjno-magazynową. 

Wyzwanie

Klient podnajmuje część hali magazynowo-produkcyjnej międzynarodowej firmie będącej liderem w handlu i dystrybucją stali nierdzewnej i aluminium. Naprawy wymagała posadzka przemysłowa na dużym obszarze hali. Klient borykał się z klawiszowaniem płyt posadzki podczas ruchu ciężkich wózków widłowych. Efekt klawiszowania znacząco utrudniał poruszanie się pojazdów w obiekcie i stanowił znaczący problem w transporcie ciężkich elementów. Bez podjęcia odpowiednich kroków zaradczych sytuacja mogłaby się jeszcze pogorszyć prowadząc do pękania płyt posadzki oraz dalszej degradacji dylatacji. Kolejnym problemem dla najemcy było nadmierne zużycie podwozi wózków, ze względu na ciągłe uderzenie kołami o wystające płyty.

 

 

W trakcie prac konieczne było spełnienie wymagań związanych z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną z koronawirusem COVID-19. Załoga Geobear musiała spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa w trosce zarówno o nasz zespół, jak i pracowników klienta. Podczas całego czasu wykonywania prac cały nasz zespół był kompleksowo wyposażony w pełen zestaw zabezpieczenia osobistego stosownego podczas stanu epidemiologicznego.  Dzięki naszej bezkontaktowej usłudze („no touch”) możemy bezpiecznie przeprowadzić wszelkie niezbędne prace bez narażania ludzi na zarażenie. Nasz zespół na okoliczność pracy w czasie koronawirusa jest w pełni wyposażony w środki ochrony osobistej (maski, gogle, rękawice, środki do dezynfekcji) oraz stosuje się do zasad bezpieczeństwa zarówno podyktowanych wytycznymi rządowymi, jak i dodatkowymi wymaganiami stawianymi przez Zamawiającego.

Zaproponowane rozwiązanie

Wykonano stabilizację 268 m płyt posadzki wzdłuż klawiszujących dylatacji oraz wykonano dodatkowe punkty stabilizujące sąsiednie dylatacje/narożniki. Zastosowano specjalnie dobrany typ materiału geopolimerowego, który umożliwił wypełnienie ewentualnych pustek bezpośrednio pod posadzką. Wykorzystany materiał dawał możliwość wznowienia ciężkiego ruchu złożenie po zakończeniu prac iniekcyjnych na danym obszarze.

 

Iniekcje geopolimerowe to szybka i nieinwazyjna metoda poprawy nośności podłoża poprzez iniekcję pęczniejących geopolimerów. Idealna w zakresie poziomowania, stabilizacji i wzmacniania gruntu  podłoża oraz nawierzchni.

Korzyści klienta

Nasze prace przeprowadzone zostały bardzo czysto, bez kurzu i urobku a co najważniejsze, z zachowaniem pełnej ochrony przeciwko koronawirusowi (COVID-19) (rękawice, maski, ochrona oczu, środki dezynfekujące itp.). Część prac odbyła się w okresie przerwy weekendowej w celu zminimalizowaniu wpływu Naszych prac na działalność zakładu.

Właściwości iniekcji geopolimerowych, które zdecydowały o wyborze metody naprawy w firmie Drew-Lux:

bez wykopów i urobku,

bez utrudnień dla zakładu i produkcji,

bez przestojów produkcyjnych i konieczności zamykania budynku na czas naprawy,

bez przeprowadzki parku maszynowego,

błyskawiczny czas wiązania i przyrost wytrzymałości geopolimerów – budynek mógł pozostać otwarty cały czas. Żadna z powierzchni ośrodka nie została wykluczona z  użytkowania na czas remontu z wykorzystaniem iniekcji geopolimerowych;

brak parku technologicznego i ciężkiego sprzętu budowlanego (całe zaplecze technologiczne w przypadku napraw za pomocą iniekcji geopolimerowych mieści się w samochodzie ciężarowym);

małe przewierty o średnicy 12–14 mm – minimalna ingerencja i praktycznie zerowe uszkodzenia powierzchni użytkowej;

bez ryzyka wystąpienia dodatkowych osiadań konstrukcji podczas prowadzenia robót (z uwagi na bezwykopowy charakter technologii iniekcji geopolimerowych);

bez drgań i oddziaływań dynamicznych;

laserowa kontrola wykonywanych prac – z dokładnością poniżej 1 mm.

 

Zdecydowaliśmy się na naprawę posadzki przy pomocy iniekcji geopolimerowych ze względu na to, że prace mogły zostać wykonane szybko, czysto, bezpyłowo oraz bez konieczności zamykania działalności na czas realizacji prac. Firma Geobear dodatkowo podjęła się wykonania części prac w weekend, co jeszcze bardziej zminimlizowało ewentualne niedogodności. Chciałbym podkreslić również, że w tym trudnym czasie jakim jest pandemia koronawirusa, podejście “no touch” firmy Geobear pozwoliło na spełnienie bardzo wysokich wymagań stawianych przez najemcę. Zespół Geobear zachował najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz był w pełni wyposażony w środki ochrony osobistej. Polecam firmę Geobear jako rzetelnego wykonawcę.”

Tomasz Włodkowski, Właściciel Drew-Lux

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.