Obiekt i Wyzwanie

Torowisko tramwajowe w samym centrum Wrocławia na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Piłsudskiego. Ruch na torowisku jest bardzo intensywny oraz występują duże obciążenia dynamiczne. Wyzwaniem była naprawa fragmentu torowiska tramwajowego  na rozjazdach w ściśle określonym czasie 4 godzin tak, aby ruch odbywał się zgodnie z rozkładem jazdy. 

Zaproponowane rozwiązanie

Stabilizacja i wzmocnienie torowiska tramwajowego poprzez iniekcje polegające na wprowadzeniu materiału o specyficznych właściwościach. Z uwagi na krótki czas jaki dysponowaliśmy, od 3 do 4 godzin, roboty musiały zostać wykonane w sposób szybki i maksymalnie nieinwazyjny. Technologia iniekcji geopolimerowych polegała na wykonaniu niewielkiej średnicy nawiertów, w tym przypadku 14 mm, wprowadzeniu metalowych rurek oraz podaniu odpowiednio przygotowanej mieszanki dwukomponentowej żywicy geopolimerowej, która charakteryzuje się bardzo szybkim przyrostem parametrów wytrzymałościowych. Byliśmy w stanie wzmocnić nawierzchnię oraz torowisko w sposób szybki i skuteczny. 

Korzyści klienta

Dzięki zastosowaniu iniekcji geopolimerowych nie było potrzeby zrywania torów tramwajowych a obiekt nadawał się do użytku zaraz po zakończeniu prac. Cała realizacja nie powodowała większych utrudnień w ruchu oraz została wykonana w ciągu kilku godzin w porze nocnej.

Komentarz Klienta

“Wraz z porozumieniem z zamawiającym czyli MPK Wrocław, zdecydowaliśmy się na zastosowanie innowacyjnej technologii, która pozwoli nam przywrócić odpowiedni stan techniczny torowiska. Technologia ta pozwala bez znacznej ingerencji w nawierzchnię torowo-betonową bez jej rozbiórki i ponownej zabudowy przywrócić nam tor, po którym bezpiecznie będzie mógł odbywać się ruch tramwajowy.”

 

Łukasz Flak

Właściciel firmy Laubres

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.