Obiekt

Basen na Ursynowie, przy ul. Koncertowej 4, należący do Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Wyzwanie

Basen, jako obiekt o charakterze użyteczności publicznej jest “wymagającymi” obiektem. W ciągu roku korzystają z niego mieszkańcy miasta, jak i szkoły – dzieci mają tutaj regularne zajęcia w trakcie roku szkolnego. Z uwagi na charakter użytkowy, basen nie może być wyłączone z użytkowania podczas naprawy. W ciągu roku zarządca obiektu przewiduje zaledwie 2 tygodnie przerwy na prace konserwacyjne. W tym roku zarządca obiektu, czyli Ursynowskie centrum Sprotu i Rekreacji stanęło przed problemem generalnego remontu, poprzedzonego podniesieniem i wypoziomowaniem posadzek w pomieszczeniach szatni basenowych oraz wzmocnieniem gruntu pod pomieszczeniami biurowymi.

 

 

Zaproponowane rozwiązanie

Stabilizacja gruntu i poziomowanie posadzek z wykorzystaniem iniekcji geopolimerowych.
Proces iniekcji będzie przebiegał dwupoziomowo. Pierwszy poziom iniekcji obejmował nawierty i iniekcje 2 m w głąb, bezpośrednio pod ławą fundamentową. Drugi poziom 125 cm poniżej pierwszego. Celem było nie tylko podniesienia osiadłej powierzchni pomieszczeń w szatni, czyli najbardziej widocznych i oczywistych problemów z osiadaniem, ale też wzmocnienie gruntu pod pozostałymi pomieszczeniami i uniknięcia osiadania w przyszłości.


ZOBACZ FILM z prac przeprowadzonych na obiekcie:

Korzyści klienta

– Iniekcje geopolimerowe dają nam możliwość szybkiego i nieinwazyjnego wzmocnienia podłoża basenu w bardzo krótkim czasie – zaledwie 5 dni.
– Małośrednicowe nawierty: zaledwie 12 mm
– Nieinwazyjne – bez ciężkiego sprzętu budowlanego i urobku ziemi.
– Nieuciążliwe – nasze prace nie kolidowały z innymi pracami remontowymi na obiekcie
– O wyborze metody i wykonawcy zdecydowały też całościowe koszty wykonania napraw: rozwiązanie okazało się tańsze, niż alternatywne metody, które trwałyby co najmniej 2-3 miesiące, w czasie których basen musiałby pozostać zamknięty.
– Basen może pozostać otwarty dla mieszkańców dzielnicy w sezonie letnim (prace przeprowadziliśmy w czerwcu), a jesienią będzie gotowy na obsługę szkół, które prowadzą tu zajęcia sportowe.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.