Fabryka części samochodowych Cad/Cam Solutions w Łomiankach. Wzmocnienie posadzki pod suwnicą.

Obiekt

Firma Cad/Cam Solutions, produkująca części zamienne do samochodów Audi, VW, BMW dla klientów z Polski i zagranicy. Hala produkcyjna wraz z parkiem maszynowym, zlokalizowana w Łomiankach, pod Warszawą.

Wyzwanie

Wzmocnienie fundamentów w związku z planowaną modernizacją suwnicy, która docelowo ma dwukrotnie zwiększyć swoją nośność. Stare fundamenty fabryki nie były przystosowane do radzenia sobie z takim obciążeniem. Firma nie była w stanie obsługiwać rosnącej i coraz bardziej wymagającej produkcji.

Zaproponowane rozwiązanie

W związku z czynną pracą zakładu zaproponowaliśmy nieuciążliwe, dla bieżącej produkcji, iniekcje geopolimerowe. Podbiliśmy w ten sposób 11 stóp fundamentowych w ciągu 4 dni, bez inwazyjnych robót budowlanych, które wpłynęłyby niekorzystnie na produkcję i realizację zleceń.

Korzyści klienta

Iniekcje geopolimerowe to przede wszystkim brak zakłóceń w bieżącej produkcji i pracy zakładu, co oznacza ciągłość produkcji i możliwość normalnego realizowania zleceń. Gdyby Klient zdecydował się na tradycyjne metody podbijania fundamentów, oznaczałoby to konieczność bardzo inwazyjnych prac: wprowadzenia ciężkiego sprzętu budowlanego, zrywanie posadzek, wykopy i podbijanie słupami betonowymi. Tradycyjne technologie są nie tylko uciążliwe, kosztogenne, ale też oznaczają konieczność zamknięcia fabryki na czas remontu posadzki na kilka miesięcy.

Tymczasem metoda iniekcji geopolimerowych ogranicza się do minimalnie uciążliwych przewiertów o średnicy 12 mm, które po podaniu żywicy są na powrót zasklepiane. Geopolimer Geobear osiąga wytrzymałość użytkową już po 15 min., co oznacza, że po tym czasie można już normalnie korzystać z posadzki. Co więcej – w przypadku, gdy na terenie hali znajduje się park maszynowy, lub inne wyposażenie produkcji, nie ma konieczności usuwania, czy przeprowadzania maszyn na czas napraw fundamentów. Normalne obciążenie użytkowe jest wręcz wskazane. Produkcja może toczyć się swoim trybem podczas naszych prac.

 

Wybraliśmy firmę Geobear z uwagi na możliwość szybkiego i nieinwazyjnego wzmocnienia gruntu i podbicia fundamentów. Przede wszystkim taką, która w naszym przypadku nie powodowała zakłóceń w bieżącej produkcji i funkcjonowaniu naszej działalności. Jesteśmy firmą produkcyjno-usługową i nie mogliśmy sobie pozwolić na przestoje i opóźnienia w zleceniach dla naszych Klientów. To są konkretne pieniądze, a w naszym przypadku to też po prostu kwestia reputacji i wizerunku.

Typowe, tradycyjne metody podnoszenia posadzek, czy podbijania fundamentów są przede wszystkim bardzo kosztowne i uciążliwe. Wiążą się z wykopami, wprowadzeniem ciężkiego sprzętu na teren fabryki. A to wszystko spowodowałoby ogromne utrudnienia w normalnym codziennym funkcjonowaniu zakładu.

Przede wszystkim całość prac zamknęła się w ciągu 4 dni!  W przypadku innych rozwiązań czas potrzebny na podbicie fundamentów liczony by był w miesiącach. Aż trudno w to uwierzyć! Inni wykonawcy deklarowali od 6 do 8 tygodni! W dodatku finalnie metoda, którą zaproponowało Geobear była również przystępna cenowo.

Gdybym miał podsumować nasze doświadczenia z firmą Geobear, to na pewno wskazałbym na 3 kluczowe czynniki:

– Szybkość prac: 4 dni, a nie 4 tygodnie
– Rozwiązanie konkurencyjne cenowo
– Bez zakłóceń w naszej normalnej działalności. Bez wykopów i zrywania posadzki.  Prace były prowadzone w sposób bardzo czysty. To jest idealne rozwiązanie dla biznesu, produkcji – działalności, która po prostu musi się toczyć.

Jerzy Berlinski
Dyrektor Działu Produkcji

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.