Obiekt

Zespół specjalistycznych gabinetów lekarskich, oferujący usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Wyzwanie

Zatrzymanie osiadania całego budynku, w którym mieszczą się gabinety. Wzmocnienie fundamentu od zewnątrz, wypoziomowanie i podniesienie posadzki w jednym z gabinetów.
Wyzwanie związane było z możliwie jak najszybszym przeprowadzeniem prac, minimalizując niedogodności pacjentów, bez przenoszenia specjalistycznej aparatury i wyposażenia gabinetu oraz bez nieestetycznych uszkodzeń istniejącej posadzki.

Zaproponowane rozwiązanie

Za pomocą iniekcji geopolimerowych wzmocniliśmy posadowienie całego budynku (łącznie 7 otworów iniekcyjnych pod fundamentami). Następnie w środku gabinetu, wykonując 6 nawiertów iniekcyjnych podnieśliśmy zapadniętą posadzkę o 2 cm. Bez większej ingerencji w powierzchnię posadzki: powstałe 6 otworów, po zakończeniu prac zostały estetycznie zasklepione. Personel ani pacjenci nie odczuli większych niedogodnień. Prace zostały przeprowadzone zaledwie w ciągu 5 godzin.

Podczas iniekcji materiału geopolimerowego cały proces był precyzyjnie monitorowany przy użyciu laserów i czujników, z sensorami umieszczonymi w pobliżu punktu iniekcyjnego.

Korzyści klienta

– Szybkość wykonania prac: 5 godzin, w ciągu jednego dnia.
– Nieinwazyjność prac i znikoma uciążliwość dla personelu medycznego i dla pacjentów
– Bez konieczności zamykania gabinetu na czas napraw, bez konieczności odwoływania wizyt i przestojów w działalności gabinetu.
– Zachowanie estetyki miejscai brak dalszych kosztów związanych z przywróceniem obiektu do akceptowalnego stanu wizualnego, po wykonaniu napraw.

Gdyby Klient wybrał którąś z tradycyjnych metod naprawczych musiałby się liczyć z bardzo inwazyjnymi rozwiązaniami: zrywaniem posadzki, wykopami wokół fundamentów budynku, zniszczoną posesją i pracami wykopowymi trwającymi co najmniej kilka tygodni. To wywołałoby nie tylko konieczność zamknięcia gabinetu na czas remontu, narażając klienta na straty finansowe, ale wpłynęłoby również na wizerunek wśród klientów.

Geopolimery, po aplikacji są gotowe do użytku w zaledwie 15 min., co pozwala niemal natychmiast korzystać z naprawianej podłogi (bez konieczności usuwania mebli czy wyposażenia z pomieszczeń). To sprawia, że proces naprawy, czy wzmocnień z użyciem iniekcji geopolimerowych jest wręcz niezauważalny, zupełnie nieuciążliwy.

 

“Właśnie zostałem klientem Geobear Poland i muszę powiedzieć że efekty przerosły moje oczekiwania. Wczoraj zostały przeprowadzone wzmocnienia pod fundamentami mojego gabinetu oraz została “podniesiona” załamujaca się podłoga. Po ulewnych deszczach nastąpiło osunięcie gruntu i powstały takie właśnie, bardzo nieestetyczne szkody. Tradycyjnymi metodami byłbym zmuszony wykonać bardzo poważny remont z wyłączeniem tej części firmy z normalnej pracy, a tak cały proces naprawy trwał ok. 5 godzin. Polecam wszystkim tą nowatorską metodę której wcześniej nie znałem . Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Pełen profesjonalizm!!! ”

 

Dr Jacek Ściborowicz

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.