OBIEKT:

Przy użytkowaniu placu zabaw w miejscowości Łazy, w miejscach największego ruchu, doszło do osiadania po parę centymetrów. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Mielnie zostaliśmy poproszeni o naprawę powstałych ubytków.

WYZWANIE:

Wzmocnienie i reprofilacja placu zabaw za pomocą iniekcji geopolimerowych. Iniekcja ma na celu “wypchnięcie” kilkucentymetrowych dołków i zagłębień.

Dane z badań terenowych wykazały, że podłoże pod konstrukcją składa się z luźnego/miękkiego gruntu/gliny piaszczystej do 1 m poniżej gruntu oraz sztywno-twardej warstwy gliny.

Firma Geobear zaprojektowała rozwiązanie oparte na danych z badań terenowych. Rozwiązanie to wymaga wstrzyknięcia żywicy geopolimerowej do gruntu pod konstrukcją w określonych odstępach i na określoną głębokość wokół skrzydła wschodniego

 

ROZWIĄZANIE:

Żywica geopolimerowa została podana na ok. 0,5m względem istniejącego poziomu. Podczas mieszania się obu składników w gruncie dochodzi do reakcji powodującej rozszerzenie materiału. Rozszerzenie materiału geopolimerowego powoduje zagęszczenie gleby gliniastej, zapobiegając zdolności do pęcznienia skurczowego i stabilizując grunt pod konstrukcją.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.