Podbicie fundamentów kamienicy obok placu robót wokół Teatru Wielkiego.
Prace realizowane na zlecenie Generalnego Wykonawcy, firmy BUDIMEX.
Budynek Teatru Polski w Szczecinie, który jest w trakcie przebudowy, która obejmie przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru, wybudowanego w latach 1928-1929 według projektu architekta A. Tesmachera.
Prowadzone prace obejmują również przebudowę trzonu budynku głównego. W nowym budynku powstanie 5 różnego rodzaju scen o łącznej pojemności ponad 1000 widzów.
Istniejąca główna sala teatralna stanie zostanie w całości wyremontowana. Zagospodarowaniu podlegać będzie również teren wokół teatru
Iniekcje geopolimerowe – szybkie podbicie fundamentów teatru. Bez utrudnień.
Przeprowadzenie przez Geobear prac wzmocnieniowych na zlecenie generalnego wykonawcy, czyli firmy Budimex.
Zabezpieczenia wymagała kamienica przy ul. Kapitańskiej, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie głębokiego wykopu na terenie remontowanego teatru i prac ziemnych wokół. Zostaliśmy poproszeni przez generalnego wykonawcę o przeprowadzenie iniekcji w celu wzocnienia podłoża gruntowego pod jej fundamentami
Dlaczego Budimex wybrał iniekcje geopolimerowe Geobear?
Zaproponowany przez nas projekt zakładał wykonanie 70 odwiertów w istniejącym fundamencie na potrzeby jedno-, dwu- i trzypoziomowych iniekcji w głąb gruntu.
Finalnie wykonaliśmy 170 sztuk indywidualnych punktów iniekcji. Całość prac została wykonana w 6 dni roboczych.
Iniekcje geopolimerowe to nieinwazyjne metody wzmacniania podłoża gruntowego przy użyciu specjalnie do tego zaprojektowanych żywic, bez udziału cementu. Iniekcje geopolimerowe poprawiają właściwości hydrauliczne i mechaniczne gruntu, zwiększają nośność podłoża gruntowego pod fundamentem, a co za tym idzie pozwalają na zwiększenie obciążeń przekazywanych przez budynek.
Dodatkowo polepszają parametry gruntów niestabilnych, mających tendencję do zmiany objętości, a także wypełniają puste przestrzenie w gruncie.
Realizowane przez nas prace są nieuciążliwe i nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu. Nie wpływają też na lokalny ekosystem, ponieważ użyte materiały są neutralne dla środowiska. Dodatkowo nasza technologia, w porównaniu do klasycznych metod cementowych pozwala na ograniczenie, w sposób znaczący, śladu węglowego.
- Realizacja iniekcji w trudno dostępnych miejscach, z poziomu piwnicy
- Dzięki niewielkiej inwazyjności technologii wzmocnienie można było realizować bez utrudnień, czy przerywania innych prac remontowych prowadzonych w teatrze.
- Szybko (w 6 dni), bez udziału cementu.