Podbicie fundamentów kamienicy obok placu robót wokół Teatru Wielkiego.

Prace realizowane na zlecenie Generalnego Wykonawcy, firmy BUDIMEX.

 

 

Budynek Teatru Polski w Szczecinie, który jest w trakcie przebudowy, która obejmie przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru, wybudowanego w latach 1928-1929 według projektu architekta A. Tesmachera.
Prowadzone prace obejmują również przebudowę trzonu budynku głównego. W nowym budynku powstanie 5 różnego rodzaju scen o łącznej pojemności ponad 1000 widzów.
Istniejąca główna sala teatralna stanie zostanie w całości wyremontowana. Zagospodarowaniu podlegać będzie również teren wokół teatru

Iniekcje geopolimerowe – szybkie podbicie fundamentów teatru. Bez utrudnień.

Przeprowadzenie przez Geobear prac wzmocnieniowych na zlecenie generalnego wykonawcy, czyli firmy Budimex.
Zabezpieczenia wymagała kamienica przy ul. Kapitańskiej, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie głębokiego wykopu na terenie remontowanego teatru i prac ziemnych wokół. Zostaliśmy poproszeni przez generalnego wykonawcę o przeprowadzenie iniekcji w celu wzocnienia podłoża gruntowego pod jej fundamentami

 

Dlaczego Budimex wybrał iniekcje geopolimerowe Geobear?

Zaproponowany przez nas projekt zakładał wykonanie 70 odwiertów w istniejącym fundamencie na potrzeby jedno-, dwu- i trzypoziomowych iniekcji w głąb gruntu.
Finalnie wykonaliśmy 170 sztuk indywidualnych punktów iniekcji. Całość prac została wykonana w 6 dni roboczych.
Iniekcje geopolimerowe to nieinwazyjne metody wzmacniania podłoża gruntowego przy użyciu specjalnie do tego zaprojektowanych żywic, bez udziału cementu. Iniekcje geopolimerowe poprawiają właściwości hydrauliczne i mechaniczne gruntu, zwiększają nośność podłoża gruntowego pod fundamentem, a co za tym idzie pozwalają na zwiększenie obciążeń przekazywanych przez budynek.

Dodatkowo polepszają parametry gruntów niestabilnych, mających tendencję do zmiany objętości, a także wypełniają puste przestrzenie w gruncie.
Realizowane przez nas prace są nieuciążliwe i nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu. Nie wpływają też na lokalny ekosystem, ponieważ użyte materiały są neutralne dla środowiska. Dodatkowo nasza technologia, w porównaniu do klasycznych metod cementowych pozwala na ograniczenie, w sposób znaczący, śladu węglowego.

  • Realizacja iniekcji w trudno dostępnych miejscach, z poziomu piwnicy
  • Dzięki niewielkiej inwazyjności technologii wzmocnienie można było realizować bez utrudnień, czy przerywania innych prac remontowych prowadzonych w teatrze. 
  • Szybko (w 6 dni), bez udziału cementu.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.