Obiekt

Przedwojenna zabytkowa kamienica położona przy ul. Grottgera 14, na Starym Mokotowie w Warszawie. Budynek z lat 30-tych, zamieszkały przez lokatorów. W ciągu ostatnich lat, prawdopodobnie ze względu na zmiany warunków wodnogruntowych na budynku zaczęły być widoczne spękania spowodowane osiadaniem konstrukcji. Badania geotechniczne wykazały, że bezpośrednio pod fundamentami znajdują się warstwy słabych gruntów, które należało koniecznie wzmocnić przed przystąpieniem do planowanych prac remontowych.

Wyzwanie

Wzmocnienie gruntu i posadowienia fudamentów zabytkowej kamienicy.

Zaproponowane rozwiązanie

Wykonaliśmy podbicie fundamentów metodą iniekcji geopolimerowych. Zaproponowana metoda jest szybsza i, co najważniejsze, znacznie bezpieczniejsza niż podbicie metodą tradycyjną lub w technologii jet-grouting. W celu potwierdzenia diagnozy, zaproponowanego rozwiązania i osiągniętych rezultatów wykonaliśmy badania geotechniczne przed i po wykonaniu prac.

Korzyści klienta

• Bezpieczeństwo wykonania prac naprawczych.
• Prace zostały wykonane w zaledwie 5 dni roboczych, wraz z mobilizacją i demobilizacją. Czystość, brak urobku, mała ilość przestrzeni potrzebna do przeprowadzenia robót.
• Zaproponowana technologia była dużo bardziej konkurencyjna od tradycyjnych metod: podbicia metodą tradycyjną, czy jetgrouting.
• Co najważniejsze – prace naprawcze i podniesienie fundamentów nie wymagały wysiedlenia lokatorów, ani nie były uciążliwe dla mieszkańców kamienicy. Same prace nie były inwazyjne – udało się je przeprowadzić zachowując porządek w piwnicach kamienicy.

Opinia Klienta

“Dlaczego rozwiązanie Geobear?
Bezpieczeństwo prac było dla nas absolutnie kluczowym czynnikiem, a podbicie odbywało się na głębokości do 2,5m, co przy takim projekcie, jak remont zabytkowej kamienicy, niosło za sobą szereg zagrożeń.
Mała lub właściwie zerowa uciążliwość prac – wzmocnienie fundamentów całej kamienicy obyło się bez wysiedlania mieszkańców.
Prace zostały przeprowadzone naprawdę szybko: całość robót zamknęła się w 5 dni roboczych, wraz z mobilizacją i demobilizacją (inny wykonawcy potrzebowali 7- 9 miesięcy na przeprowadzenie prac).
To wszystko:
• szybki czas prac,
• brak konieczności re-lokacji mieszkańców, finalnie oznaczało również konkretne oszczędności.
Ostatecznie, rozwiązanie Geobear okazało się dużo tańsze: o ok. 40 % w porównaniu do tradycyjnych metod i znacznie szybsze: 5 dni, a nie 7-9 miesięcy!”

Wojciech Rakos
Właściciel firmy RAKOS s.c.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.