Obiekt

Dom jednorodzinny w miejscowości Nowy Dworek w okolicach Świebodzina. Dom w stanie surowym zamkniętym, w trakcie budowy i wykańczania. Właściciele już podczas budowy odkryli problemy z osiadaniem. Wykonali badania geotechniczne, które wykazały, że dom jest posadowiony na torfie, który praktycznie nie ma żadnych właściwości nośnych.

Wyzwanie

Wzmocnienie fundamentów nowo wybudowanego domu celu zatrzymania osiadań całej konstrukcji. W wyniku badań geotechnicznych stwierdzono warstwy gruntów organicznych, które nie nadają się do posadowienia tego typu budowli. Złożone warunki gruntowe spowodowały nierównomierne osiadanie budynku.

Zaproponowane rozwiązanie

W celu zatrzymania osiadań zaproponowaliśmy zastosowanie innowacyjnego rozwiązania zwanego PowerPile. Technologia pali geopolimerowych pozwala przenieść obciążenia budynku do głębszych warstw gruntów nośnych.
Całość prac zajęła zaledwie 5 dni. W tym czasie wykonaliśmy 14 pali geopolimerowych o długości do 4 metrów. Wcześniej przygotowane pale w odpowiedniej obudowie wprowadzone zostały poprzez 5 centymetrowe otwory w istniejących fundamentach. Do pala umieszczonego w gruncie, za pomocą iniekcji podany został geopolimer, który zwiększa swoją objętość, jednocześnie zwiększając średnicę pala z ok 4 do ok. 40 centymetrów.
Nasze pale geopolimerowe osiągają swoją pełną nośność w ciągu 15 minut.
Całość prac prowadzona jest przy minimalnej ingerencji w istniejącą konstrukcję.

 

 

 

Korzyści klienta

– Wybór technologii palów geopolimerowych uchronił klienta przed rozbiórką nowo wybudowanego domu, w celu podbijania fundamentów.
– Czas naprawy: zaledwie 5 dni. Gdyby Właściciele zdecydowali się na podbijanie fundamentów swojego tradycyjnymi metodami cementowymi prace naprawcze potrwałyby 2-3 miesiące, przeciągając wykończenie domu.
– Bez wykopów, bez urobku ziemi wokół domu.
– Bez ciężkich maszyn i sprzętu budowlanego: koparek i betoniarek.

 

 

 

 

“Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni za współpracę z firmą Geobear Poland.
Postawiliśmy dom na bardzo słabym gruncie (na torfie…) w efekcie czego zaczął osiadać niczym krzywa wieża… Geobear zastosował podbijanie mikropalami geopolimerowymi – w ciągu 5dni naprawili dom! Wszystko przebiegło na najwyższym poziomie, profesjonalizm oraz wkład w pracę nie do opisania. Dzięki firmie Geobear możemy dalej realizować swoje marzenia.
Mariusz Budzik, Katarzyna Sarba, Oskar Nojszewski, Ville, Karol, Jacek i Michał – Wspaniali ludzie!! Dziękujemy raz jeszcze i pozdrawiamy!”

 

Monika  i Henryk Sienkiewiczowie oraz pan Józef Puls – właściciele domu

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.