Obiekt

Hala sklepu Dom i Ogród, przy ul. Błonie w Tarnowie. Surowy stan zamknięty. Projekt realizowany przez Hochtief Polska – generalnego wykonawcę obiektów handlowych i przemysłowych, który poprosił nas o pomoc przy wzmocnieniu gruntu i fundamentów.

Wyzwanie

Obiekt posadowiony na gruncie słabonośnym. W związku ze słabymi warunkami gruntowymi i niewłaściwym zagęszczeniem, przez wykonawcę robót ziemnych nasypu, na którym postawiono halę – konstrukcja zaczęła osiadać. Jedna strona budynku opadła aż o 15- 20 cm. Pomimo zaistniałej sytuacji, generalny wykonawca, firma Hochtief musiał dotrzymać terminów wobec klienta, który chciał otworzyć obiekt zgodnie z założeniami.

Zaproponowane rozwiązanie

Za pomocą iniekcji geopolimerowych wzmocniliśmy grunt pod konstrukcją hali i podbiliśmy fundamenty. Wykonaliśmy podbicie 5 stóp fundamentowych (4 w obrębie konstrukcji budynku i 1 na zewnątrz). Wszystkie gęsto zbrojone, o wym. 2×2-3,5 m. pod każdą ze stóp wykonaliśmy 16 otworów iniekcyjnych, podając materiał w celu podniesienia (0,5 mm na niwelatorze).

Korzyści klienta

Korzyści generalnego wykonawcy (firmy Hothief): kontraktor był w stanie dotrzymać terminów oddania hali do użytku, zgodnie z zapisami umowy, bez narażania się na przestoje i wynikające z nich ew. kary umowne.

Korzyści końcowego klienta – właściciela sklepu “Dom i ogród”: niezależnie od prowadzonych pracy i bez kolidowania z nimi, Klient mógł zacząć sprowadzać wyposażenie hali i magazynu.

Zaaplikowany geopolimer Geobear osiąga nośność użytkową w zaledwie 15 min., co pozwala niemal natychmiast korzystać z obiektu, lub obciążać go  docelowym wyposażeniem (meblami, wyposażeniem sklepowym, maszynami). Co więcej – w przypadku, gdy na terenie obiektu znajduje się standardowe wyposażenie – nie ma potrzeby jego usuwania, czy przenoszenia na czas napraw fundamentów. Normalne obciążenie użytkowe jest wręcz wskazane.

To wszystko sprawia, że dla Klienta proces naprawy, czy wzmocnień z użyciem iniekcji geopolimerowych jest wręcz niezauważalny, zupełnie nieuciążliwy.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.