Obiekt

Sklep spożywczo – przemysłowy Lewiatan w Kamionce. Właściciel borykał się z problemem osiadającej posadzki na zapleczu sklepu oraz na sali sprzedażowej. Całkowita powierzchnia naprawy to 220 m2. Budowa obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2017, natomiast budynek został oddany do użytkowania we wrześniu 2017.

Wyzwanie

Naszym głównym zadaniem było podniesienie i wyrównanie osiadającej posadzki, która leżała na mocnym nasypie. Problem występował natomiast głęboko poniżej warstwy zasypowej, gdzie stwierdzono występowanie bardzo słabych gruntów organicznych do głębokości 4-5 m. W efekcie posadzka zaczęła systematycznie osiadać, a z każdym rokiem problem postępował. Na magazynie w najgorszym miejscu osiadanie wynosiło nawet 7-8 cm.

Zaproponowane rozwiązanie

Podniesienie i wyrównanie posadzki przy pomocy technologii iniekcji geopolimerowych. Jedyną ingerencją było wykonanie 14 mm nawiertów przez posadzkę, przez które wprowadziliśmy geopolimer w podłoże. Żywica geopolimerowa najpierw wypełniła pustki w podłożu, a następnie rozszerzyła swoją objętość i podniosła posadzkę na żądaną wysokość.  Prace odbyły się bez wykopów oraz bez wprowadzania ciężkiego sprzętu budowlanego.

Korzyści klienta

W przypadku takiej działalności, jak sklep spożywczo – przemysłowy, każdy dzień ewentualnego przestoju to realne straty finansowe. Dlatego też właściciel zaczął szukać optymalnego rozwiązania, które nie wiązałoby się z przymusem zamykania działalności na czas realizacji prac. Geopolimery osiągają bardzo szybko właściwości nośne, dzięki czemu niemal natychmiast można było korzystać z naprawianej podłogi. Prace zostały wykonane szybko, w zaledwie 3 dni robocze oraz całkowicie bezinwazyjnie. Sklep mógł pozostać otwarty podczas realizacji prac.

 

Firma GEOBEAR wykonała prace bardzo sprawnie i czysto. Kontakt oraz analiza mojego problemu przez firmę GEOBEAR na jak najwyższym poziomie. Reakcja na konieczność uzupełnienia polimeru w niektórych miejscach błyskawiczna. Jak najbardziej polecam firmę GEOBEAR.

Właściciel sklepu, Błażej Niećko

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.