Obiekt

Dom jednorodzinny, kujawsko-pomorskie. Nowy budynek, z 2012r., o powierzchni 130 m2, Do którego obecni właściciele wprowadzili się w 2014r.

Wyzwanie

Dwa lata po zamieszkaniu właściciele zauważyli niepokojące objawy osiadania. Proces postępował: pojawiły się pęknięcia na ściankach działowych, szpary między podłogą a listwami przypodłogowymi. Posadzka na powierzchni całego domu wyraźnie osiadła o 2-3 cm.

Rozwiązanie

Wspomniane objawy oraz wykonane przez nas badania geotechniczne wykazały, że pod powierzchnią domu znajduje się słaba warstwa nawodnionego, gliniastego gruntu, co było powodem problemów z osiadaniem domu.

Wykonane przez nas iniekcje oszczędziły klientowi zrywania podłóg i posadzek i ponownego ich układania. Meble pozostały na miejscu, a właściciele nie musieli opuszczać domu na czas napraw.

W praktyce iniekcje geopolimerowe ograniczają się do kilkunastu nawiertów w podłodze, o śr. 12 mm, przez który wstrzykiwany jest geopolimer. Najczęściej staramy się wykonywać je tak, aby zminimalizować ich widoczność. Zaaplikowany materiał Geobear osiąga swoją wytrzymałość i nośność już po 15 minutach od zakończenia iniekcji. Po tym czasie jest można normalnie korzystać z podłogi. Wykonane przez nas kontrolowane iniekcje geopolimerowe wzmocniły osiadający obszar pod powierzchnią całego domu. Zastosowana technologia iniekcji geopolimerowych związała i skonsolidowała słabonośny grunt.

Korzyści Klienta

Nieporównywalny z tradycyjną technologią czas naprawy, niska uciążliwość (lub właściwie jej brak) dla właścicieli i atrakcyjna cena:
– bez potrzeby zrywania podłóg i posadzek w celu wzmocnienia gruntu
– bez konieczności ich ponownego kładzenia
To oznacza też realne oszczędności, biorąc pod uwagę ewentualna konieczność położenia od nowa wszystkich podłóg.
– Metoda czysta i bezinwazyjna: bez wykopów, wylewania betonu, brudnego sprzętu budowlanego.

 

“Ponieważ problem osiadania dotyczył całego domu, całej jego powierzchni zacząłem szukać jakiejś nieinwazyjnej metody wzmocnienia gruntu i podniesienia posadzek. Myśl o tym, że musiałbym zrywać podłogi i posadzki w całym domu, robić wykopy i kłaść wszystko ponownie skutecznie studziła nasze zamiary remontowe. Nie wspominając o kosztach związanych z tradycyjnymi metodami betonowymi i ponownym położeniem 130 m2 podłóg.

Firma Geobear za pomocą iniekcji podniosła osiadłą podłogę pod powierzchnią całego domu bez większej ingerencji w jej powierzchnię (nie licząc otworów koniecznych do iniekcji). Nie musieliśmy się wyprowadzać na czas prac naprawczych, ani przenosić mebli. Sama naprawa trwała zaledwie dwa dni! Metoda betonowa potrwałaby ze 2 miesiące, plus koszty, które by za sobą pociągnęła… Tymczasem iniekcje geopolimerowe są szybkie, czyste, nieinwazyjne i dużo tańsze w porównaniu do zwykłych metod. Bardzo polecam i rozwiązanie i firmę Geobear!”

Roman W. – właściciel domu

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.