Obiekt

Dom jednorodzinny zlokalizowany w miejscowości Opacz Kolonia pod Warszawą. Znacznie zapadnięta podłoga w salonie i w kuchni.

Wyzwanie

Na obszarze dużego salonu oraz kuchni wystąpiły znaczne osiadania płyty posadzkowej, dochodzące w niektórych miejscach aż do 8 cm. Wyraźnie wyczuwalne pod stopami i zauważalne gołym okiem nachylenie podłogi było ewidentną oznaką problemów z opadaniem posadzki.

Przyczyną problemu było niewystarczające zagęszczenie gruntu budowlanego, który został nawieziony po wykonaniu fundamentów.
Dodatkowym negatywnym czynnikiem wpływającym na opadania podłogi była warstwa keramzytu znajdująca się po warstwą chudego betonu.
Ponadto, na obszarze kuchni pod posadzką znajdowała się instalacja ogrzewania podłogowego.

Rozwiązanie

Wykonaliśmy badanie geotechniczne w celu ustalenia przyczyny i rozległości osiadania. Dzięki zastosowaniu kamery termowizyjnej określono miejsca w których mogliśmy wykonać przewierty, bez uszkodzenia zainstalowanego ogrzewania podłogowego.

Następnie w ciągu kolejnego dnia roboczego, za pomocą iniekcji geopolimerowej  dokonaliśmy wypełnień pustych przestrzeni, zagęszczenia podłoża i wzmocnienia niezagęszczonego gruntu pod posadzką, stabilizując i wyrównując konstrukcję. Przede wszystkim zniwelowaliśmy bardzo duży spadek poziomu podłogi – podnieśliśmy posadzkę aż o 8 cm!

W trakcie prac iniekcyjnych podnoszenie podłogi było bardzo dokładnie kontrolowane za pomocą laserowych niwelatorów, dzięki
czemu została ona wypoziomowana z dużą precyzją.

Korzyści Klienta

• Niewielka uciążliwość prac –  przeprowadziliśmy prace naprawcze zaledwie w ciągu 1 dnia roboczego
•  Klient nie musiał opuszczać domu, ani wynosić mebli
• Nieinwazyjna technologia – bez zrywania podłóg, czy posadzek.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.