Obiekt

Dwa duże magazyny należące do przedsiębiorstwa North West Farmers z Cheshire w Wielkiej Brytanii. Naprawy wymagały płyty posadzkowe, tak aby umożliwić bezpieczne prowadzenie działalności bez zamykania zakładu oraz bez wpływu na bieżące prace w magazynie.

Wyzwanie

Naszym zadaniem było:

–> wypoziomowanie zapadniętej posadzki

–> przywrócenie odpowiedniego poziomu

–> wypełnienie pustek

Zaproponowane rozwiązanie

Ekipy firmy Geobear w pierwszej kolejności zajęły się potencjalnie najbardziej zagrożonymi miejscami posadzki, aby umożliwić tymczasowe użytkowanie przenośnych regałów. Rozszerzające się geopolimery były wstrzykiwane przez otwory o średnicy 15–20 mm wywiercone przez płytę posadzkową. Materiał natychmiast uległ błyskawicznemu rozszerzaniu, powodując wypełnienie pustek, po czym zastosowano
dalsze iniekcje w celu rozszerzania się w górę, delikatnie podnosząc posadzkę na odpowiedni poziom. Stopień podniesienia był precyzyjnie kontrolowany za pomocą laserowego systemu monitorowania poziomu.

Reasumując:

–> nieinwazyjna naprawa
–> bez zakłócania bieżącej działalności 
–> szybkość prac
–> brak konieczności wykopów i wykorzystania ciężkiego sprzętu budowlanego
–> brak konieczności wynoszenia sprzętu

 

Komentarz Klienta

„Wymiana płyty posadzkowej magazynu jest mimo wszystko niezwykle kosztowna, jednak ponieślibyśmy dwa razy większe koszty z uwagi na konieczność dostawy nowego zestawu szyn dla przenośnych regałów, które wmontowano w płytę” – objaśnia Chris Rhodes, inżynier Gifford Consulting nadzorujący wykonanie projektu. Gdybyśmy nie zastosowali iniekcji geopolimeru, w magazynie należałoby zdemontować i wy- wieźć całość przenośnych regałów. Już sobie wyobrażam, jak przez co najmniej cztery miesiące każdy z magazynów pozostaje bez wyposażenia magazynowego na połowie powierzchni magazynowej, a na to nikt by się nie zgodził”.

Procesy firmy Geobear są wykorzystywane do stabilizacji i korekty osiadania obiektów magazynowych na całym świecie przez ostatnie 30 lat.

 

Chris Rhodes

inżynier Gifford Consulting

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.