Obiekt

Elektrownia wiatrowa Kilgarvan w południowo – zachodniej Irlandii. Rok konstrukcji 2014. Powierzchnia 100 m2. Z firmą Geobear skontaktowała się duńska firma Vestas zajmująca się elektrowniami wiatrowymi z prośbą o pomoc przy stabilizacji konstrukcji jednej z turbin wiatrowych.

Wyzwanie

Podstawę turbiny zbudowano na podłożu składającym się w 50% ze skały i 50% z zasypki; po kilku miesiącach pracy siły generowane przez turbinę zaczęły wpływać na obszar wypełnienia poniżej konstrukcji, powodując kołysanie się całej wieży na jej podstawie. Wezwano nas w celu stabilizacji gruntu pod podstawą fundamentową wieży z zastosowaniem iniekcji geopolimerowych.

 

Zaproponowane rozwiązanie

Po wizycie w miejscu docelowym opracowano program prac, których wykonanie zajmie firmie Geobear jeden tydzień. W tym przypadku zastosowano rozwiązania w zakresie wzmacniania gruntu, dzięki czemu ekipa w miejscu docelowym mogła wykonać iniekcję geopolimeru pod betonową płytą 2,4 m w celu wypełnienia wszelkich pustek i ustabilizowania istniejącej podbudowy. Ekipy techniczne, wykorzystując odpowiednie metody, wykonały iniekcję w wyznaczonych punktach pod podstawą fundamentową, kontrolując proces stabilizacji przy użyciu laserowego systemu monitorowania.

Korzyści klienta

Terminowo wykonana praca, stabilizująca konstrukcję i zapewniająca jej sprawność na najbliższe dziesięciolecia. Turbiny, podczas realizacji, mogły generować moc bez zakłóceń. Szybkie podjęcie działań naprawczych umożliwiło zmniejszenie uszkodzeń wskutek osiadania, co wiązało się z bezpośrednimi oszczędnościami.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.