OBIEKT:

Specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy w Lubsku zmagał się z problemem osiadania fundamentów. Grunt gliniasty pod budynkiem na skutek intensywnej suszy i obniżenia wody gruntowej zmniejszył swoją objętość, doprowadzając do intensywnego spękania części konstrukcji budynku.

 

WYZWANIE:

Kompleksowe prace naprawcze wzmocnienia gruntu połączone zostały z wymianą części instalacji sanitarnej obiektu oraz zszywaniem intensywnie spękanej konstrukcji.
Prace musiały zostać przeprowadzone w taki sposób, aby nie było konieczności wstrzymywania działalności ośrodka ani ewakuacji przebywających w nim osób.

 

 

ROZWIĄZANIE:

W ramach postępowania naprawczego Zamawiający podzielił zadanie na trzy części.
W pierwszej kolejności do wykonania naprawę instalacji kanalizacyjnej, której nieszczelności i wycieki do gruntu mogły przyczyniać do powstania i intensyfikować osiadania.
Następnie wzmocnienie gruntu i podbicie fundamentów, którego zadaniem jest przeciwdziałanie dalszemu postępowaniu osiadania.
Na samym końcu wyodrębniono do wykonania zszywanie konstrukcji budynku, niwelujące efekty spękania konstrukcji.
Firma Geobear zaproponowała wykonanie iniekcji geopolimerowych pod fundamentem w zakresie osiadania budynku na długości ok. 30m. Podbicie fundamentów zostało wykonane w zaledwie 3 dni co pozwoliło na zminimalizowanie uciążliwości i wpływu prac remontowych na funkcjonowanie ośrodka . Wprowadzenie żywicy poprzez 12mm odwierty zapewniło niską inwazyjność oraz bezpieczeństwo osób przebywających na terenie obiektu.

 

KORZYŚCI KLIENTA:

Iniekcje geopolimerowe zaproponowane przez firmę Geobear zostały uznane za najbardziej ekonomiczne i technicznie najlepsze rozwiązanie problemu osiadania budynku Szkoły w Lubsku. Niska inwazyjność oraz szybkością realizacji prac w technologii iniekcji geopolimerowych pozwoliły zachować reżim harmonogramu prac remontowych, dzięki czemu cały obiekt mógł sprawnie funkcjonować.
Niska inwazyjność,
Brak konieczności zamykania ośrodka oraz ewakuacji przebywających w nim osób
Szybkość wykonania prac

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.