Obiekt i Wyzwanie

Nowo budowany hotel w Killarney w Irlandii.  Podczas wykopów następowało nadmierne wlewanie się wody do wgłębienia. Zwierciadło wód gruntowych w tym obszarze znajdowało się mniej więcej 1 m poniżej poziomu gruntu, więc gdy wykopy sięgnęły głębiej do poziomu 6–7 m, występowały ciągłe problemy z zalewaniem oraz upłynnianiem się gruntu. Zalewanie trwało nadal mimo zastosowania pomp głębinowych, palowania skośnego na obwodzie miejsca docelowego i betonu pompowego umieszczanego za palowaniem.

Zaproponowane rozwiązanie

Firma Geobear zastosowała specjalistyczny niewrażliwy na działanie wody geopolimer wstrzykiwany co 1 m za powierzchnią czołową palowania i 2 m od podstawy palowania w celu utworzenia zamkniętej bariery. Po wykonaniu iniekcji płynny geopolimer ulega utwardzeniu w ciągu kilku sekund, tworząc nieprzepuszczalną zamkniętą strukturę, skutecznie uszczelniającą przestrzenie między palami. Nasza ekipa była obecna w miejscu docelowym przez 15 dni, a obrana strategia przyniosła pomyślny skutek w powstrzymywaniu przepływu wody do wykopu, pozwalając na wykonywanie prac budowlanych.

 

Komentarz Klienta

„Występowały znaczne przestrzenie między palami, a ze względu na wysoki poziom zwierciadła wód gruntowych kopaniu towarzyszył wypływ wody. Próbowaliśmy uszczelnić wykop za pomocą natryskiwanego betonu, jednak nie przyniosło to spodziewanego efektu – gdyż był on wymywany. Musieliśmy przestać kopać ze względu na ilość napływającej wody. Jeśli nie skontaktowalibyśmy się z firmą GEOBEAR, prawdę mówiąc, nie bylibyśmy fizycznie w stanie osiągnąć poziomu wymaganego dla podziemia. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki się to odbyło, bo odnieśliśmy spore korzyści. Jeśli ktokolwiek doświadczy podobnego problemu w przyszłości, bez cienia wątpliwości polecę mu ten sposób. Jest bardzo skuteczny”.

Sean O’Callaghan

Kierownik budowy

Sean Clifford Contractors

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.