OBIEKT:

Prywatna apteka w Suchej Beskidzkiej położona przy ul. Handlowej.

WYZWANIE: 

Inwestorka zwróciła się do nas z prośbą o ocenę zjawiska osiadania budynku apteki, jego skali, wskazanie możliwej przyczyny oraz stworzenie planu naprawy, dobranie optymalnej metody i wycenę prac. Podczas pierwszej wizji lokalnej wykonaliśmy cztery sondowania w celu zakreślenia obszaru prac do wstępnej analizy. Wyniki badań oraz układ zarysowań konstrukcyjnych wskazywały na konieczność wykonania dodatkowego rozpoznania i weryfikację pierwotnie planowanego wzmocnienia. Podczas kolejnej wizji zostały wykonane kolejne dwa sondowania, które potwierdziły konieczność zwiększenia zakresu wzmocnienia gruntu o podpiwniczoną część budynku. Ponadto odkryliśmy, że doszło również w niektórych pomieszczeniach do osiadania posadzki.

Ze względu na występowanie warstwy gruntów słabonośnych w obrębie poziomu fundamentów, które przez zmiany poziomu zwierciadła wody gruntowej zaczęły pracować, budynek apteki zaczął osiadać i pękać.

Proces ten postępował od dłuższego czasu. Wieloletnia susza hydrologiczna w połączeniu z rozpoczęciem w sąsiedztwie budowy obiektu z parkingiem podziemnym, na potrzeby budowy którego należało wykonać dalsze obniżenie poziomu zwierciadła wody gruntowej, przyspieszyły znacznie proces osiadania fundamentów i posadzki apteki.  

Dzięki przeprowadzonym przez naszą firmę dokładnym badaniom (również wewnątrz budynku), byliśmy w stanie określić wymaganą głębokość wzmocnienia gruntu pod posadzką.

ROZWIĄZANIE:

Naszym rozwiązaniem było wzmocnienie i stabilizacja słabego gruntu, podniesienie i wypoziomowanie posadzki na powierzchni ok. 45m2 oraz podbicie fundamentów na odcinku ok. 54 mb, dzięki wykorzystaniu technologii iniekcji geopolimerowych. 

KORZYŚCI KLIENTA: 

Przede wszystkim nasza Klientka miała możliwość prowadzenia swojej działalności podczas podbijania przez nas fundamentów. Nie było żadnego przestoju w biznesie dla właścicieli a jedynym dniem, kiedy apteka musiała zostać czasowo zamknięta, były prowadzone przez nas prace związane z posadzką w sobotę tj. 16/05/2020.

Najistotniejszą korzyścią w tym przypadku dla klienta jest krótki czas oraz ograniczenie do minimum konieczności zamykania biznesu, w tym przypadku sprawnie funkcjonującej apteki. Wszystkie prace zostały zrealizowane w dwa dni pełne dni, co dla klienta było także niezwykle istotnym czynnikiem w przypadku wyboru firmy Geobear.

Opinia klienta

 Poniżej wiadomość od klientki:

“Chcę bardzo serdecznie podziękować za wsparcie, zrozumienie oraz sfinalizowanie całego, trudnego dla nas pod każdym względem projektu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całego ZESPOŁU – GEOBEAR kierowanego przez inżyniera Karola Bartczaka. To wspaniali, ciężko pracujący ludzie, prawdziwi profesjonaliści, świetnie zorganizowani i rozumiejący się!

Godni polecenia ! Szczególnie dziękuję Panu Bartłomiejowi Jaworskiemu za osobiste zaangażowanie, zaufanie i zrozumienie naszej dość trudnej sytuacji “

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.