Supermarket Biedronka – jeden ze sklepów wielkopowierzchniowych należący do sieci Jeronimo Martins, w miejscowości Koniecpol.

Podczas codziennej pracy sklepu, pod wpływem obciążeń użytkowych – regałów sklepowych z towarem, jak i codziennego ruchu klientów, obsługa sklepu zauważyła problemy z osiadającą posadzką. Ponieważ jednak w przypadku takiej działalności, jak sklep wielkopowierzchniowy, każdy dzień ewentualnego przestoju to realne straty finansowe, zarząd szukał optymalnego rozwiązania.

 

Wyzwanie

Wzmocnienie gruntu i posadowienia płyt posadzkowych znajdujących się na terenie sklepu Biedronka o powierzchni ok. 1500 m2.
Problem został zdiagnozowany na podstawie otrzymanych opinii geotechnicznych oraz przeprowadzonych przez nas badań wstępnych na terenie obiektu. Podczas badań wytrzymałości gruntu zdefiniowaliśmy słabe warstwy gruntów organicznych jako główną przyczynę osiadania posadzki.
Ze względu na bardzo wymagający harmonogram prac remontowych, prace naprawcze należało przeprowadzić w możliwie najkrótszym czasie.

Zaproponowane rozwiązanie

Zaproponowana przez nas metoda opierała się na technologii iniekcji geopolimerowej wykonywanej bezpośrednio w najsłabsze warstwy gruntów organicznych. Dzięki temu mogliśmy dokonać naprawy z dużą precyzją, co przełożyło się na optymalizację zarówno kosztów jak i czasu potrzebnego na wykonanie robót.

Ze względu na potrzebę jak najszybszego przywrócenia sklepu do normalnego użytkowania zarząd obiektu szukał rozwiązania, które sprostałoby tym wymaganiom. Zaproponowaliśmy szybką i minimalnie inwazyjną technologię iniekcji geopolimerowej.

Proces naprawczy poprzedziliśmy wstępnymi badaniami, sprawdzając które warstwy i gruntu wymagają wzmocnienia. Następnie po wykonaniu wzmocnienia gruntu wykonaliśmy badania odbiorcze potwierdzające słuszność wybranej metody.

Dokonaliśmy wzmocnień wgłębnych, gruntowych na głębokość ok. 3 m za pomocą iniekcji materiału do tych partii gruntu, które wymagały wzmocnienia. Na zakończenie prac wykonaliśmy badania powykonawcze dla analizy porównawczej.

Korzyści klienta

• Czas reakcji, zarówno na zapytanie ofertowe, jak i czas samych robót naprawczych był wyjątkowo szybki.
• Prace zostały wykonane w ciągu 10 dni roboczych przy minimalnym wpływie na inne prace budowlane odbywające się na terenie obiektu, przy ograniczeniu nieporządku i zakłóceń do minimalnego poziomu.
• Iniekcje geopolimerowe Geobear to technologia mało inwazyjna. Dzięki zastosowaniu przewiertów o średnicy 16 mm konstrukcja posadzki została minimalnie naruszona i nadawała się do ponownego wykorzystania, co również miało pozytywny wpływ na harmonogram robót oraz koszty całego przedsięwzięcia.

Opinia Klienta

„Wybraliśmy rozwiązanie Geobear z uwagi na:
• najkrótszy czas prac na rynku – wzmocnienie posadzki zajęło zaledwie 10 dni oraz atrakcyjną cenę,
• czas działania, który był szalenie ważny biorąc pod uwagę bardzo krótkie terminy realizacji inwestycji dla J.M. POLSKA S.A.
Prace naprawcze nie wymagały użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, ani nie kolidowały z innymi pracami na terenie supermarketu. W trakcie naprawy posadzki mogliśmy swobodnie przeprowadzić przebudowę obiektu.”

mgr. inż. Damian Kukuć
Kierownik Działu Technicznego
Przedsiębiorstwo Budowlane DA-SA s.j.

 

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.