Obiekt

Centrum magazynowe i logistyczne w Szanghaju o łącznej powierzchni 25,884 m2. Po 5 latach użytkowania obiektu, w wyniku obciążeń użytkowych i słabego zagęszczenia budynku zaczął się proces osiadania, miejscami dochodząc nawet do -154mm.

Osiadanie spowodowało odkształcenia i klawiszowanie posadzki, niebezpieczne odchylenia regałów, pojawiły się pęknięcia na podłodze utrudniające pracę wózków widłowych. Przede wszystkim jednak postępujące osiadanie posadzki zaczęło stwarzać realne zagrożenie i utrudniać bieżącą i nieprzerwaną pracę magazynu i jego zautomatyzowanych systemów. , nie   poważnie wpływa na bezpieczne przechowywanie i efektywność operacyjną. Dlatego właściciel zdecydował się na przeprowadzenie prac remontowych fundacji. Ponieważ magazyn musi działać 24 godziny, klient ma nadzieję na naprawę rozliczenia w najkrótszym czasie i zaoszczędzenie kosztów operacyjnych..

Wyzwanie

Przeprowadzenie robót naprawczych bez utrudnień w bieżącej działalności obiektu, który musi funkcjonować 24h.
Obiekty magazynowe, produkcyjne i logistyczne budowane są coraz szybciej, na terenach położonych na obrzeżach miast i przy arteriach komunikacyjnych, ale niekoniecznie nadających się pod inwestycje budowlane. Często też zdarza się, że grunt pod takimi obiektami nie zostaje należycie dogęszczony przez wykonawcę. To wszystko skutkuje tym, że często w trakcie użytkowania zaczynają się pojawiać problemy z osiadaniem posadzek i fundamentów w takich obiektach.

 

 

Zaproponowane rozwiązanie

Przeprowadzenie wzmocnień w technologii iniekcji geopolimerowych wzmacniających grunt i poziomujących zapadnięte posadzki bez zatrzymywania bieżącej pracy centrum dostaw i magazynu. Najważniejszą zaletą iniekcji geopolimerowych jest fakt, że podniesienia posadzek, wzmocnienia fundamentów i gruntu odbywa się bez wykopów i ciężkiego sprzętu budowlanego. Dzięki temu jest to szybka i nieuciążliwa alternatywa dla tradycyjnych technologii stosowanych w celu rozwiązania problemów osiadania budynków. Podanie materiału odbywa się poprzez niewielkie nawierty iniekcyjne o śr 12-15 mm (bez zrywania posadzek i wykopów).

Dlaczego Klient zdecydował się na wybór technologii iniekcji geopolimerowych?

•  Nieuciążliwe wzmocnienie gruntu. Nieodczuwalny dla codziennego funkcjonowania proces naprawy gruntu. Bez konieczności wstrzymywania pracy i opuszczania magazynu.
• Szybkość działania: materiał podany podczas iniekcji uzyskuje 90-95% swojej wytrzymałości w czasie ok. 90 sekund. Biznes może toczyć się swoim trybem podczas naszych prac, bez przestojów.
• Rozwiązanie (w sumarycznym ujęciu) tańsze, niż tradycyjne metody betonowe. Bez generowania dodatkowych kosztów związanych z przestojami produkcyjnymi. W ujęciu kosztów całkowitych (koszty napraw + pośrednie koszty przestojów) metoda iniekcji geopolimerowych jest też dużo tańsza w porównaniu do tradycyjnych metod.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.