Obiekt

Jeden z czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Żołnierskiej w Mrągowie. Budynek został wybudowany w 2007 roku. Przez długi czas nic się z budynkiem nie działo. Podczas ostatnich kilku lat wystąpiły pęknięcia przy wejściach do budynku. Naprawy wymagały 4 klatki schodowe.

Wyzwanie

Konieczność wzmocnienia gruntu oraz podbicia fundamentów klatek schodowych. Klatki posadowione na dwóch ławach fundamentowych. Widoczne zarysowania bryły głównej oraz pęknięcia ścian na izolacji poziomej. Budynek posadowiony na słabonośnym gruncie na terenie dawnych koszar. Nasi klienci borykali się z osiadaniem klatek wejściowych do budynku wielorodzinnego. Naszym zadaniem było podbicie fundamentów klatek oraz wzmocnienie gruntu znajdującego się pod nimi aby ustabilizować budynek i zapobiec dalszemu osiadaniu.

Zaproponowane rozwiązanie

Poprzez nawiercone otwory zaaplikowaliśmy geopolimer w podłoże gruntowe celem stabilizacji fundamentów, wzmocnienia gruntu oraz wypełnienia pustek i uszczelnienia przed wodą. Powyższe prace były przeprowadzane na podstawie dokumentacji z badań geologicznych gruntu. Wykonano 2 poziomy iniekcji geopolimerowych po 3 punkty na jedną ławę.

Korzyści klienta

Największą zaletą iniekcji geopolimerowych jest szybkość i mała inwazyjność prac. Nie było konieczności wprowadzania ciężkiego sprzętu oraz wykonywania jakichkolwiek wykopów. Spółdzielni oraz Mieszkańcom zależało na tym aby prace zostały wykonane w sposób błyskawiczny oraz mało uciążliwy.  Dzięki naszej technologi lokatorzy budynku nie musieli opuszczać swych mieszkań na czas naprawy. Prace trwały zaledwie 2 dni. 

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.