OBIEKT:

Budynek przy ul. Rycerskiej powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku, w ramach akcji budowania “Szkół Pomników Tysiąclecia Państwa Polskiego”. Mieściła się w nim Szkoła Podstawowa nr 2, następnie Gimnazjum nr 2, a po ostatniej reformie edukacji budynek stał się częścią Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu

WYZWANIE:

W wyniku osiadania gruntu w budynku Szkoły Podstawowej doszło do licznych spękań na ścianach, obniżenia posadzek co stanowiło zagrożenia dla funkcjonowania budynku. Niezbędne było wykonanie wzmocnienia podłoża aby zapobiec dalszemu osiadaniu oraz umożliwić swobodne a przede wszystkim bezpieczne korzystanie z placówki.

Spękania na ścianach spowodowane osiadaniem gruntu pod budynkiem.

ROZWIĄZANIE:

Geobear to firma z wieloletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu  problemów osiadania gruntu w sektorze mieszkaniowym, komercyjnym oraz infrastrukturalnym.

Realizowane w budynku przy ul. Rycerskiej prace miały przede wszystkim wzmocnić grunt. W posadzkach i pod ścianami działowymi wykonane zostały otwory iniekcyjne o średnicy ok. 14mm – 16mm, przez które iniektowany był geopolimer w podłoże gruntowe, celem wzmocnienia gruntu i doprowadzenia obiektu do poprzedniego stanu. Certyfikowana żywotność tego materiału wynosi 40lat. Zapewnia on także korzyści, takie jak dodatkowa warstwa izolacji przeciwwilgociowej pod fundamentem i wysoki poziom izolacji termicznej. 

KORZYŚCI DLA KLIENTA:

  • Krótki czas realizacji – prace wykonaliśmy w 6 dni roboczych.
  • Małoinwazyjna metoda- iniekcje wykonane poprzez przewierty o średnicy 14mm – 16mm. Brak konieczności skuwania posadzek.
  • Prace przebiegały przy minimalnych utrudnieniach dla bieżącego korzystania z obiektu.
  • Wszystko co jest niezbędne do realizacji znajduje się na ciężarówce, sami pod tym względem samowystarczalni

Wyślij zapytanie:

Zadzwoń: 885 804 600

Wykonujemy prace na terenie całej Polski!

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.