Obiekt

Leiber Poland – oddział niemieckiej firmy Leiber Group zajmujący się konstrukcjami z aluminium, produkcją i montażem kompletnych podzespołów dla branży motoryzacyjnej, lotniczej lotniczej i kolejowej. Zakład zlokalizowany w Rudzie Śląskiej.

Wyzwanie

Wzmocnieniu oraz ustabilizowaniu gruntu pod prasą o wadze 49 ton. Klient miał problem z ruchami fundamentu w czasie ruchu prasy.

Ze względu na występowanie bezpośrednio pod fundamentem twardoplastycznych iłowców karbońskich oraz zwietrzeliny gliniastej iniekcja w tym obszarze prac była utrudniona i stanowiła duże wyzwanie.

Zaproponowane rozwiązanie

Stabilizacja gruntu i wzmocnienie posadowienia pod prasą z wykorzystaniem iniekcji geopolimerowych.

Iniekcje geopolimerowe to szybka i nieinwazyjna metoda poprawy nośności podłoża poprzez wstrzyknięcie pęczniejących geopolimerów. Rozwiązanie z uwagi na swoje właściwości, często stosowane w zakresie poziomowania, stabilizacji i wzmacniania gruntu w obiektach przemysłowych i komercyjnych.

W opisywanej realizacji dla Leiber Poland zostało wykonane 13 otworów iniekcyjnych wokół fundamentu wzmacnianej prasy oraz 6 bezpośrednio przez fundament urządzenia. Przez wykonane otwory dokonano iniekcji materiału polimerowego od głębokości ok. 0,50m na głębokość ok. 3,5m. Materiał polimerowy Geobear został zaimplementowany w sposób należy z pełną kontrolą a otwory zasklepione po skończonej pracy.

Korzyści klienta

Proces naprawczy z wykorzystaniem iniekcji geopolimerowych, polegający na szybkiej i małoinwazyjnej iniekcji w głąb gruntu, pozwala na jego zagęszczenie bezpośrednio pod obiektem bez wykopów, drgań czy wprowadzania ciężkiego sprzętu budowlanego.
Bezpośrednia korzyść dla Klienta to przede wszystkim brak zakłóceń w bieżącej pracy zakładu, co oznacza ciągłość produkcji i możliwość normalnego realizowania zleceń. Gdyby Klient zdecydował się na tradycyjne metody naprawcze, w praktyce oznaczałoby to konieczność bardzo inwazyjnych prac: wprowadzenia ciężkiego sprzętu budowlanego, zrywanie posadzek i wykopy. Tradycyjne technologie są nie tylko uciążliwe, kosztogenne, ale też oznaczają konieczność zamknięcia fabryki na czas remontu posadzki na kilka miesięcy.
Tymczasem metoda iniekcji geopolimerowych ogranicza się do minimalnie uciążliwych przewiertów o średnicy 12 mm, które po podaniu żywicy są na powrót zasklepiane. Geopolimer Geobear osiąga wytrzymałość użytkową już po 15 min. W przypadku, gdy na terenie hali znajduje się park maszynowy, lub inne wyposażenie produkcji, nie ma konieczności usuwania, czy przeprowadzania maszyn na czas napraw fundamentów. Normalne obciążenie użytkowe jest wręcz wskazane. Produkcja może toczyć się swoim trybem podczas naszych prac.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.