Obiekt i Wyzwanie

Tisséo jest siecią transportu publicznego dla rejonu Tuluzy, której pociągi metra są poddawane serwisowaniu z dużą starannością i przykładaniem uwagi do szczegółów. Firma Geobear została wezwana do wykonania prac w warsztacie serwisowym Basso Cambo. Polegały one na wzmocnieniu odcinka płyty poddawanego dużym obciążeniom tocznym i drganiom. Warsztat zajmuje się serwisowaniem automatycznych pociągów przewożących codziennie tysiące pasażerów. Prace serwisowe, przeprowadzane zgodnie ze ścisłymi wytycznymi, umożliwiają przygotowanie bardzo bezpiecznych pociągów, które są idealnie skonfigurowane i nienagannie sprawne. Po każdym przybyciu wagonu do strefy wyznaczonej jako miejsce instalacji w nowym warsztacie serwisowym, płyta pod przyszłym torem do przeglądów ulegała odchyleniu w zakresie uniemożliwiającym wykonywanie czynności serwisowych zgodnie z wytycznymi.

 

Zaproponowane rozwiązanie

Po umieszczeniu rurek o średnicy 12 mm w wywiercone otwory wykonano iniekcje rozszerzającego się geopolimeru (nieprzerwanie monitorowane z użyciem laserowego systemu poziomowania) z zachowaniem rozmieszczenia otworów 1 otwór/m2. Iniekcje spowodowały zagęszczenie gruntu pod płytą. Wykonano kontrolę z zewnątrz. Do pomiaru odchylenia płyty po obciążeniu przez wagon pociągu metra użyto belki Benkelman. Zmierzone wartości wahały się od 0,06 do 0,2 mm. Było to znacznie poniżej wartości docelowej, a mianowicie odchylenia nieprzekraczającego 2 mm!

Korzyści klienta

Zdecydowano o zastosowaniu ponownego poziomowania, ponieważ jest to rozwiązanie nieuciążliwe, mało inwazyjne i odpowiednie pod względem technicznym. Naprawa, została wykonana szybko, przynosząca rezultaty znacznie przekraczające oczekiwania klienta. Nie było potrzeby zamykania stacji na czas realizacji prac.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.