Szymon Bialic
Area Manager

W Geobear odpowiada za projekty i klientów z sektora mieszkaniowego na południowym terenie Polski. Z wykształcenia inżynier budownictwa w specjalności geotechnicznej, absolwent Politechniki Wrocławskiej, ale także student uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w tematyce konserwacji zabytków architektury.

Entuzjastyczny miłośnik techniki zarówno współczesnej jak i dawnej.

“Budownictwo współczesne pochłonęło mnie od początku mojej przygody na studiach. Od zawsze jednak miałem przekonanie, że historia pamięta wiele technicznych rozwiązań, o których niektórzy zapominają, a od lat były skuteczne i sprawdziłyby się i dzisiaj. Czy wiecie, że już w starożytności istniał odpowiednik dzisiejszych pomp wodnych? Była nią Śruba Archimedesa, wykorzystywana do pionowego transportu wody (w górę!)”.

…Szymon prywatnie:

Poza literaturą związaną z budownictwem, w bibliotece Szymona, znajdziemy podręczniki o starożytnych i średniowiecznych machinach oblężniczych, altasy architektury, historię filozofii, felietony, podręczniki żeglarskie, reportaże, powieści… i tematykę kulinarną.
Czas w towarzystwie lubi spędzać przy grach planszowych lub w podróży – z namiotem i plecakiem w górach lub odwiedzając europejskie miasta.

 

Jeśli masz projekt, który chciałbyś skonsultować z naszym inżynierem – skontaktuj się!

Szymon Bialic
tel: 885 809 500
[email protected]