Obiekt:

Historia spotyka innowację – to motto, które przyświecało naszej ostatniej realizacji. Zabytkowy dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach, o głęboko zakorzenionej historii, stanął w obliczu potrzeby wzmocnienia swoich fundamentów w związku z totalną przebudową oraz rewitalizacją obiektu.Obiekt został wzniesiony w latach 1853-1855 jako stacja węzłowa na trasie C.K. Uprzywilejowanej Kolei Północnej Cesarza Ferdynanda. Obecnie przechodzi on kompleksową renowację zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.  

Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A zaś roboty budowlane wykonuje firma Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A z firmą Geobear Polska jako podwykonawca realizujący wzmocnienie fundamentów pod budynkiem dworca. Dzięki partnerstwu z firmą Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A firma Geobear Polska dokonała rewolucyjnych zmian, które ustabilizowały fundamenty obiektu a także wzmocniły je tworząc solidną podstawą do wprowadzenia do budynku nowych funkcji – np. wind. 

Wyzwanie:

Zabytkowy dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach, zbudowany w latach 1853-1855, przetrwał lata, jednak osiadanie i nowe wymogi budowlane stworzyły konieczność naprawy i wzmocnienia fundamentów. Polskie Koleje Państwowe S.A. podjęły się rewitalizacji budynku, by przywrócić mu dawny urok i przystosować go do nowych potrzeb pasażerów.

Wyjątkowy, zabytkowy charakter obiektu oraz wysokie zwierciadło wód gruntowych przysporzyło ograniczeń jeśli chodzi o realizację wzmocnień fundamentów. Kluczowym elementem była realizacja tej części prac a jednocześnie minimalny wpływ na  inne roboty. Wybór iniekcji geopolimerowych okazał się trafiony. Rozwiązanie to pozwoliło na wzmocnienie gruntów pod budynkiem z minimalnym wpływem na harmonogram prac remontowych. Prace prowadzone przez Geobear przebiegły sprawnie i nie zakłócały planu prac rewitalizacji obiektu.

Zaproponowane rozwiązanie:

Firma Geobear zaimplementowała innowacyjne iniekcje geopolimerowe, mało inwazyjne i skuteczne we wzmocnieniu fundamentów. W ciągu zaledwie trzech tygodni przeprowadziliśmy proces stabilizacji, znacząco wzmacniając podłoże celem przystosowania go do nowych obciążeń. Rozwiązanie to nie tylko wydatnie skróciło czas prac na fundamentach ale także umożliwiło kontynuację innych prac remontowych na dworcu, co byłoby niemożliwe do zrealizowania w przypadku metod tradycyjnych. 

Historia spotkała innowację, a rezultaty przerosły oczekiwania. To była kolejna realizacja Geobear na obiekcie zabytkowym SPRAWDŻ INNE REALIZACJE potwierdzająca, że nasze iniekcje geopolimerowe mogą szybko i sprawnie zupełnie odmienić losy zabytkowych obiektów. Wspólnie z partnerami, udało się zachować dziedzictwo i nadać budynkowi nowe życie, jednocześnie minimalizując przestoje i koszty. 

Jeśli również zastanawiasz się nad ochroną i rewitalizacją swoich zabytkowych budynków, skontaktuj się z nami. Geobear, dzięki swojej innowacyjnej technologii, pomoże zachować autentyczność i historię, jednocześnie minimalizując  ryzyko popadania budynków zabytkowych w coraz gorszy stan zagrażający bezpieczeństwu osób użytkujących daną nieruchomość lub zamieszkujących ją. 

Wyślij zapytanie

Zadzwoń: 885 804 600 

Wykonujemy prace na terenie całej Polski!

 

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę konsultacyjną z badaniem geotechnicznym.
Zadzwoń: 885 804 600 (działamy w całej Polsce).

Możesz też krótko opisać swój problem, korzystając z formularza.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.